joomla

З 2 по 9 червня 2018 року на базі ОГК «Друзі», що поруч із санаторієм «Червона калина», з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, проходив дитячо-юнацький православний табір «Духовна перлина – 2018».

Цьогоріч табір зібрав учасників із багатьох Недільних шкіл нашої єпархії, які упродовж таборових днів разом молилися, євхаристійно єдналися, грали в різні ігри, спортивно та інтелектуально змагалися, співали, весело проводили час, засмагали та купалися.

Метою табору було оздоровлення та відпочинок дітей-вихованців недільних шкіл у поєднанні з духовно моральним та національно-патріотичним вихованням. Адже, як важливо в дитячому віці, а вік учасників становив 6-15 років, допомагати зростати у православній вірі та пізнанні християнських чеснот, виховувати загальнолюдські та духовні якості такі як: доброта, любов, взаємодопомога, терпимість, смирення, послух, милосердя, вірність у дружбі, відповідальність, дисциплінованість, жертовність тощо.

Занурюючись у дні таборового життя, діти цілковито віддалилися від щоденних турбот, знаходячи в таборі нових друзів, з якими переживали спільні хвилини радості, молитви, гуртування під час виконання таборових завдань.

З 08:00 до 23:00 учасники табору жили в ритмі виконання щоденної табірної програми, яка була різноманітна та насичена цікавими заходами та подіями.

Під опікою священиків проходили молитви, духовні бесіди та читання Святого Письма; з психологом розглядали актуальні для дітей теми: «Мій вибір», «Моя відповідальність». Більше дізнатися про Пласт таборяни змогли, коли до нас у гості завітали пластуни Рівненщини, які провели з дітьми цікаві гутірки та розваги, а також розповіли про структуру цієї скаутської організації.

Спортивні естафети та змагання допомагали учасникам табору проявити себе у фізичній вправності, а таборові квести виявляли їх спритність, кмітливість та інтелектуальні здібності, а квестів було чимало, зокрема:

-біблійний квест;
-квест на знання правил дорожнього руху;
-країнознавчий квест;
-традиційний таборовий квест «Скарб».

Цікавими були екскурсії на завод мінеральної води «Водограй», до Путилівського водосховища та екскурсія по території санаторію «Червона калина», яка закінчилася зустріччю з її незмінним директором п.Миколою Сивим, який поділився секретом успіху свого закладу та заспівав для присутніх пісню «Мій день».

З нетерпінням діти чекали хвилин, коли могли покупатися в річці та позасмагати на сонечку, погратися і по-літньому безтурботно відпочити.

Свою творчість таборяни проявляли і під час таких вечірніх заходів як: презентація куренів, інсценізація пісень, вечір християнських притч, показ мод, ватра друзів, таборові журналісти та таланти табору.

І вже після вечірніх молитов, під час проведення вечірньої свічки, діти підсумовували миті прожитого дня.

Табір «Духовна перлина-2018» об’єднав усіх таборян, виховників та духівників у велику « Родину у Христі», яка стала згуртованою спільнотою, в якій запанувала Христова любов, яка є домінантою людських взаємовідносин.

Мирослава Хоміцька