joomla

Кондак 1
Вибраний мученику Христів,/ благовірний княже Ігоре,/ що засяяв людям своїм, як зірка пресвітла:/ ти бо славу земного князювання залишив/ і в чернецтві служити Господу прагнув,/ страдницьки земне життя закінчивши,/ і нині, радуючись, стоїш перед Престолом Святої Тройці./ Молитвами своїми від всяких бід і напастей охороняй нас,/ щоб подячно з розчуленням взивали до тебе:/
Радуйся, святий благовірний княже Ігоре,// швидкий помічнику тим, хто зі смиренням терпить за істину.

Ікос 1
Як ангел поживши на землі, від юності полюбив ти Божественне вчення, і його настанови виконуючи добрим житієм, безперестанно прославляв ти ім'я Господнє читанням священних книг і церковним співом. Тому до тебе, на небі і на землі прославленого, взиваємо:
Радуйся, від народження свого Богом обраний. Радуйся, бо ти насіння слова Божого від юності прийняв. Радуйся, великий угоднику Божий, що благочестиве життя на землі полюбив. Радуйся, бо ти шляхом важким і тісним житіє земне пройшов. Радуйся, бо ти заради правди душу свою поклав. Радуйся, бо ти від Царя Небесного вінець мученицький прийняв.
Радуйся, святий благовірний княже Ігоре, швидкий помічнику тим, хто зі смиренням терпить за істину.

Кондак 2
Бачачи Господь чистоту серця твого, блаженний княже Ігоре, обрав тебе бачити славу небесну, бо ти над усе полюбив чистоту душевну і тілесну, і заради тимчасових страждань, сподіваючись уникнути мук вічних, великим угодником Божим став, і лицем до лиця бачити Господа удостоївся ти. Тому приходячи до тихого пристановища молитов твоїх, взиваємо Христу Богові: Алилуя.

Ікос 2
Розум, осяяний благодаттю Божою, змолоду мав ти, княже Ігоре, бо від юності зберігав ти в серці своєму закон Христовий, наслідуючи великих угодників Божих, які тернистим шляхом прийшли у Царство Небесне. Тому й ми, уповаючи на твоє заступництво, молимося: будь нам швидким помічником і покровителем у земному житті нашому, щоб вдячно взивали до тебе:
Радуйся, обраний і вірний рабе Христовий. Радуйся, бо ти від юності чистоту життя полюбив. Радуйся, бо ти змолоду єдиному Христу догоджав. Радуйся, заради Ісуса ти всі напасті без нарікань перетерпів. Радуйся, бо ти до Нього єдиного всією душею пригорнувся. Радуйся, бо ти всього себе на страждання задля правди віддав.
Радуйся, святий благовірний княже Ігоре, швидкий помічнику тим, хто зі смиренням терпить за істину.

Кондак 3
Силою Вишнього, дарованою тобі, і довготерпінням своїм був ти укріплений, блаженний, коли ворог роду людського навів на тебе злих людей, щоб позбавити тебе слави княжої. Тому, дивуючись багатству терпіння твого, співаємо Господу, що укріпив тебе, пісню: Алилуя.

Ікос 3
Маючи бажання в душі своїй всі блага і втіхи світу цього залишити і піти за Христом, ще молодим будучи, обрав ти собі шлях служіння Господу. Ми ж, наслідуючи твоє житіє і шануючи дорогоцінні страждання твої, які ти заради правди перетерпів, так величаємо тебе:
Радуйся, бо ти в душі своїй бажання мав світ залишити і Господу послужити. Радуйся, бо ти всі блага і втіхи світу цього відкинув. Радуйся, бо ти досконалу любов до Господа набув. Радуйся, бо ти за лагідність душі своєї спадщину життя вічного отримав. Радуйся, бо ти розум свій, серце і волю в Богові зміцнив. Радуйся, бо ти дивну лагідність духу у скорботі проявив.
Радуйся, святий благовірний княже Ігоре, швидкий помічнику тим, хто зі смиренням терпить за істину.

Кондак 4
Бурі життєвих бід і напастей не можуть похитнути силу душі твоєї, благовірний княже Ігоре, бо вона заснована на твердому камені віри Христові. Ми ж, дивуючись великому твоєму терпінню, з розчуленням взиваємо до Бога: Алилуя.

Ікос 4
Чуючи і бачачи, княже блаженний, чвари і суперечки, що ворогом роду людського були підняті, коли вступив ти на престол Київський, відразу захотів ти врозумити людей своїх і привести їх до миру і розсудливості. Заради цього з любов'ю взиваємо до тебе:
Радуйся, бо тобою всяка ворожнеча і злість перемагаються. Радуйся, чистоти віри і незлобивості дивовижне втілення. Радуйся, зразку лагідності і терпіння. Радуйся, дзеркало досконалої незлобивості. Радуйся, бо ти перетерпівши багато скорбот в радість Господа свого увійшов. Радуйся, бо ти допомагаєш і нам терпіти скорботи і напасті.
Радуйся, святий благовірний княже Ігоре, швидкий помічнику тим, хто зі смиренням терпить за істину.

Кондак 5
Як Богом керована зірка сяєш ти, угоднику Божий, бо тебе, що прийняв великі страждання, прославив Господь, як вірного раба Свого, невинно вбитого злими люди за намовою диявольською. Ми ж, дивлячись з любов'ю на хвальний образ твій, схиляємо коліна, з розчуленням співаючи: Алилуя.

Ікос 5
Бачив великий князь Київський Всеволод, що схилився до вечора день життя його, тому призвав тебе, Ігоре блаженний, і заповів тобі княжий престол. Ти ж волі брата свого, як волі Божій підкорившись, всю надію на Господа поклав. Ми ж, таке смирення твоє прославляючи славимо тебе:
Радуйся, бо ти до кінця хрест житія свого без нарікань поніс. Радуйся, благочестям Богові і людям послужив. Радуйся, бо ти велінню брата свого підкорився. Радуйся, бо ти в управлінні народом велику доброчесність показав. Радуйся, бо ти всім, що в братній любові перебувають є постійним підбадьоренням. Радуйся, бо ти від людей своїх велику любов отримав.
Радуйся, святий благовірний княже Ігоре, швидкий помічнику тим, хто зі смиренням терпить за істину.

Кондак 6
Проповідником християнських чеснот був ти, княже Ігоре, навчаючи любити братію і свій народ. Ми ж ублажаємо тебе, як доброго і істинного послідовника Христового, що життя своє за людей своїх поклав, співаючи Господу пісню: Алилуя.

Ікос 6
Засяяв ти богоугодним життям своїм, благовірний княже Ігоре, покладаючи всю надію свою на Господа, Який все на благо влаштовує. Ми ж, прославляючи подвиги твої, так промовляємо:
Радуйся, бо ти в житті своєму чеснотами засяяв. Радуйся, бо ти чистотою серця свого Господа споглядав. Радуйся, бо ти в несенні скорбот великого князювання допомогу від Господа отримав. Радуйся, бо ти замість князівських почестей - муки й скорботи мужньо перетерпів. Радуйся, бо ти ярмо Христове, благе і легке, на плечі свої прийняв. Радуйся, бо ти у терпінні Христа з вірою наслідував.
Радуйся, святий благовірний княже Ігоре, швидкий помічнику тим, хто зі смиренням терпить за істину.

Кондак 7
Бажав ти, блаженний, волі Божій підкоритися, тому не чинив опір воїнам князя Ізяслава, коли вони тебе, ледве живого, в холодному порубі ув’язнили, де ти, подібно до пророка Даниїла, що був ув’язнений у рові з левами, невпинно взивав до Бога: Алилуя

Ікос 7
Новим обранцем Божим бачимо тебе, благовірний княже Ігоре, коли перемінив ти славу князювання на смиренний образ чернецтва: бо ти, всі блага знехтувавши, забажав єдиному Богу служити. Тому, такому твоєму смиренню і лагідності дивуючись, взиваємо до тебе:
Радуйся, бо ти страждання люті невинно перетерпів. Радуйся, бо ти образ любові і незлобивості нам показав. Радуйся, бо ти всі блага світу цього відкинув. Радуйся, бо ти злість і підступність диявола смиренням переміг. Радуйся, бо ти послуху чернечому цілком віддався. Радуйся, бо ти є старанним молитвеником за народ свій.
Радуйся, святий благовірний княже Ігоре, швидкий помічнику тим, хто зі смиренням терпить за істину.

Кондак 8
Мандрівником і прибульцем, за апостолом, став ти на землі, боголюбивий княже, тлінне бо все знехтувавши, небесного досягнув, всі помисли свої про Господа звертаючи. Тому допоможи нам молитвами своїми доброчесне життя полюбити, щоб разом з тобою взивати до Бога: Алилуя.

Ікос 8
Всією душею від юності Богу послужив, блаженний княже Ігоре, заради цього Господь прославив тебе, Свого угодника, через твої покірність та смирення. Ми ж, ці чесноти наслідувати старанно намагаючись, радісно взиваємо до тебе:
Радуйся, бо ти від юності Господа всією душею полюбив. Радуйся, ділами благими Христу догодив. Радуйся, всім життям своїм Бога прославив. Радуйся, бо ти тісний шлях спасіння від юності обрав. Радуйся, благодать Божу в серці своєму набув. Радуйся, бо ти житіє своє чернецтвом прикрасив.
Радуйся, святий благовірний княже Ігоре, швидкий помічнику тим, хто зі смиренням терпить за істину.

Кондак 9
Всього себе підкорив ти волі Господа, як раб благий і вірний, коли постриг чернечий прийняв, в монастирі святого Феодора поселився ти, де цілком віддався посту і молитві. Завдяки цьому спромігся ввійти в радість Господа свого, перед Ним же стоїш ти нині з Ангелами, співаючи: Алилуя.

Ікос 9
Красномовці велемовні не зможуть достойно прославити страждання твої, мученику Христів княже Ігоре, і не можуть осягнути глибини віри твоєї: бо отримавши звістку про намір вбити тебе, поспішив ти в церкву Господню, зі сльозами перед образом Цариці Небесної молячись. Вбивці ж твої, як звірі дикі, схопили тебе під час твоєї молитви, б’ючи, поволокли тебе з храму. Ти ж, благодаттю Божою підкріплюваний, страждання покірно перетерпів, за вбивць своїх благаючи Господа. Тому так величаємо тебе:
Радуйся, бо ти всю надію на Господа і Його Пречисту Матір поклав. Радуйся, бо ти мукам покірно віддався. Радуйся, бо ти благодаттю Божою підкріплюваний, страждання мужньо перетерпів. Радуйся, бо ти через це вінцем мученицьким прикрашений. Радуйся, бо ти за вбивць своїх смиренно молився. Радуйся, бо ти душу свою в руки Божі радісно віддав.
Радуйся, святий благовірний княже Ігоре, швидкий помічнику тим, хто зі смиренням терпить за істину.

Кондак 10
Бажаючи спасти душу свою, все земне за ніщо вважав ти, неухильно за стопами Спасителя слідуючи. І нині з ангельськими хорами радіючи, невмовкаючи взиваєш до Господа, що прославив тебе: Алилуя.

Ікос 10
Стіною терпіння відгородившись, вірним рабом Царя Небесного був ти, ворожих бо залякувань не злякався, всього себе в руки Божі віддав ти і страждань мужньо зазнав ти. Ми ж, шануючи святу пам'ять твою, прославляємо тебе, виголошуючи:
Радуйся, великий княже Ігоре, що стоїш перед престолом Небесного Владики. Радуйся, бо ти вінець твій князівський, як дорогоцінними каменями, кровними краплями прикрасив. Радуйся, бо ти зразок вірного служіння Богу терпінням своїм показав. Радуйся, бо ти житіє своє тісною стежкою мук і страждань пройшов. Радуйся, бо перед великою мужністю твоєю вірні вклоняються. Радуйся, бо ти і нині не припиняєш допомагати тим, хто взиває до тебе.
Радуйся, святий благовірний княже Ігоре, швидкий помічнику тим, хто зі смиренням терпить за істину.

Кондак 11
Спів хвалебний приносимо дивному у святих Своїх Богу нашому, що подарував Церкві Своїй й Україні нашій дивовижного чудотворця і ревного молитвеника - благовірного князя Ігоря, який і донині не перестає молитися за нас, навчаючи всіх співати: Алилуя.

Ікос 11
Світло слави небесної осяяло святе і багатостраждальне тіло твоє, мученику Христів, коли воно покладене було в церкві святого Михаїла. Люди ж, які навколо гробу твого стояли, і запалювані невидимою рукою свічки і лампади бачачи, відчули трепет і жах, пізнаючи, що таким чином прославив Бог угодника Свого, тобі ж, богомудрий княже, так заспівали:
Радуйся, старанний наш перед Богом молитвенику і помічнику. Радуйся, бо Господь прославив тебе знаменнями і чудесами. Радуйся, сяйвом небесного світла осяяний. Радуйся, бо ти непорочну душу свою в руки Божі віддав. Радуйся, бо ти нетлінне тіло своє на допомогу нам залишив. Радуйся, бо ти за смиренномудрість свою вінцем слави Богом увінчаний.
Радуйся, святий благовірний княже Ігоре, швидкий помічнику тим, хто зі смиренням терпить за істину.

Кондак 12
Благодать єднання і братолюбства випроси нам у Всещедрого Бога, угоднику Христовий, щоб всі люди полюбили один одного і одностайно сповідували віру Православну, співаючи Спасителю нашому: Алилуя.

Ікос 12
Прославляючи доброчесне твоє житіє, вшановуємо мученицьку кончину твою, славимо і перенесення чесних і багатоцілющих мощей твоїх із стольного міста Києва у місто Чернігів, оспівуємо славу твою, що на небесах, і щиро молимо тебе, мученику княже Ігоре: не відвернися від нас, грішних і недостойних, що взиваємо до тебе:
Радуйся, бо ти великої благодаті від Бога сподобився. Радуйся, теплий молитвенику і заступнику, від Бога нам даний. Радуйся, бо ти є для всіх, хто взиває до тебе, швидким помічником. Радуйся, бо ти духовної радості серця наші наповнюєш. Радуйся, серед святих славою великою Богом піднесений. Радуйся, бо безліч благочестивих християн з любов'ю святкують святу пам'ять твою.
Радуйся, святий благовірний княже Ігоре, швидкий помічнику тим, хто зі смиренням терпить за істину.

Кондак 13
О багатостраждальний мученику Христів, благовірний великий княже Ігоре! Прийми це мале, проте від люблячих сердець принесене тобі моління наше, захисти всіх нас, що за істину кривди і наруги терпимо, вилікуй душевні і тілесні недуги і від усіх бід і скорбот визволи нас, щоб вдячно ми взивали до тебе, прославляючи Бога: Алилуя.
(Цей кондак читається тричі, потім ікос 1 і кондак 1)

Молитва
О святий угоднику Божий, мученику, благовірний княже Ігоре! Ти змолоду полюбив Бога, плотські помисли, честь і славу княжу за ніщо поставив ти і чернечого образу, ще юний роками, досягнув ти, до Бога єдиного всією душею своєю пригорнувся ти і, благе ярмо Христове на себе взяв, шляхом спасительним неухильно йдучи навіть до смерті мученицької. Через це увінчав тебе Господь, блаженний Ігоре, вінцем слави і прийняв у Свою Небесну оселю, де ти нині, невимовної слави і радості насолоджуючись в безкінечному дні Царства Христового, з сонмом святих мучеників і всіх святих Бога про нас благаючи. Молимося тобі, святий Божий, припадаючи до чесного образу твого: молися за нас грішних і недостойних, випроси молитвами своїми мир державі нашій Україні, місту цьому (і святому храму цьому) благодаті і милості. Церкву святу захисти молитвами своїми від єресей і розколів, пастирям її випроси ревності і благочестя, всім нам же любов нелицемірну і терпіння даруй, гріхів наших прощення, хвороб та усіляких недуг зцілення. Покрий і збережи всіх нас від всяких бід, скорбот і напастей, щоб, дякуючи, прославляли Святу Животворчу Тройцю, Отця, і Сина, і Святого Духа, на віки віків. Амінь.

Величаємо тебе,/ страстотерпче святий, благовірний княже Ігоре,/ і шануємо святу пам'ять твою,/ бо ти молиш за нас,// Христа Бога нашого.

Упорядкував протоієрей Миколай Капітула