joomla

Архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон 3 серпня, по завершенні архіпастирського візиту в Мощаницю, відвідав село Верхів Острозького району.

Прибувши до Верхова, владика Іларіон освятив фігуру хреста та пам’ятну дошку на місці, де кілька століть тому була церква. Після цього архієрей очолив панахиду за померлими.

За богослужінням архіпастирю співслужив благочинний Острозького благочиння протоієрей Юрій Лукашик, настоятель місцевого Свято-Вознесенського храму священик Іван Мурашко та прибуле духовенство.

По завершенні відправи архіпастир окропив фігуру хреста та пам’ятну дошку освяченою водою. Їх верхівчани встановили, щоб зберегти пам'ять про свій храм, а також нагадати майбутнім поколінням про поховання на цьому місці земляків. Адже був час, коли там планували зробити й дорогу.

До слова, вперше село Верхів згадується в описі Луцького замку у 1545 році. Також у матеріалах Вікіпедії  зазначається, що в 1583 р. у селі були млин і священик, отже, й церква. Окрім того, в історичних документах є згадки про Верхів і його замок, та те, що у 1617 році село знищили татари.

Про існування церкви у Верхові в цьому ж столітті також нагадує і напис на пам’ятній дошці, розміщеній під фігурою хреста у Верхові. Зокрема, зазначається: «На цьому пагорбі були розташовані церква, спалена під час татарського нападу у XVII ст., та цвинтар наших предків-односельчан».

протоієрей Василій Рудніцький,
прес-секретар Рівненської єпархії