joomla

Архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон у день Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, 19 серпня, із архіпастирським візитом відвідав Свято-Преображенську парафію смт. Оржів Рівненського району.

З нагоди храмового свята владика Іларіон очолив Божественну літургію у Преображенському храмі, який є пам’яткою архітектури національного значення.

За богослужінням архіпастирю співслужив настоятель храму протоієрей Петро Горобюк та запрошене духовенство.

Після читання Євангелія архієрей звернувся до вірян із словом проповіді. Владика розповів про подію Преображення Господнього на горі Фавор та пояснив, яке значення вона має для духовного життя християн.

Також архієпископ Іларіон звернув увагу на великій побожності та твердій вірі українців:

- Наш побожний, щирий український люд, який впродовж тривалого часу прославився добротою і глибокою вірою, завжди вирізнявся серед інших народів. І саме цим вороги часто зловживали. Тому українці час від часу перебували у рабстві однієї імперії, то іншої... Зрештою, 70 років радянського режиму мали б викорінити з нашої душі глибоку та щиру віру, яка була у нашого народу. Але що сталося? Наша віра не тільки не зникла, вона стала ще сильнішою, а наша молитва лунає сьогодні ще гучніше. І вперше, за багаторічну історію нас не тільки не вдалось зламали, але ми показали всьому світу, що наша нація піднялася з колін. І сьогоднішнє свято Преображення, нагадує кожному з нас, що зараз преображується наша Церква і Держава. І скільки б не лунало від ворога, що ми не здатні об'єднатися, ми віримо, що завдяки нашій щирій молитві та сильній вірі, об'єднання Українців відбудеться спочатку в єдиній Церкві, а потім і в єдиній сильній Державі – відзначив під час своєї проповіді владика.

За архієрейським богослужінням були виголошені додаткові прохання про створення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви, за Святійшого Патріарха Варфоломія, за Президента, Верховну Раду України та розпочате діло рук їх по об'єднанню Православної Церкви в Україні.

Наприкінці літургії владика Іларіон привітав настоятеля і громаду із храмовим святом та відзначив активних парафіян церковними відзнаками.

Потім архієпископ Іларіон прочитав молитви на освячення винограду і плодів, після чого окропив приношення вірян освяченою водою.

Варто відзначити, що Преображенська церква в Оржеві побудована у 1770 році на кошти парафіян. За своєю архітектурою цей храм хрестоподібний і належить до монументальних пам’яток дерев’яної архітектури Волинського полісся. Однак на початку будівництва храм був тризрубний, і лише у 1868 році до центральної частини нефу було прибудовано зруби з північної та південної сторони.

Прес-служба Рівненської єпархії