joomla

26 вересня 2018 року, напередодні свята Воздвиження Чесного й Животворчого Хреста Господнього, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон очолив Всенічне бдіння у Свято-Покровському кафедральному соборі м. Рівне.

На початку вечірнього богослужіння Хрест, прикрашений квітами, був покладений на Престіл, а перед Хрестом поставлений світильник.

Під час богослужіння владика Іларіон дав благословення на носіння підрясників вихованцям 1 класу Рівненської духовної семінарії.

За вечірньою відправою була звершена Літія, під час якої відбулося благословення хлібів, пшениці, вина та єлею.

Після великого славослів’я архіпастир, тричі покадивши Престіл, на якому лежав Святий Хрест, під спів «Святий Боже», підніс Хрест над головою і разом з духовенством виніс його на середину храму для поклоніння вірним.

Згідно з православною традицією, владика звершив чин воздвиження Хреста Господнього. Цей чин звершується на спомин про знайдення та воздвиження Чесного Хреста Господнього, яке відбулося у 324 році. Під час цього чину, подібно до того, як благословляв хрестом віруючих Єрусалимський патріарх Макарій у ІV ст., єпископ благословляє хрестом побожний народ, який знаходиться в храмі, і всі чотири кінці світу. А хор і люди в цей час, подібно до подій знайдення Хреста Господнього, молитовно співають «Господи помилуй».

Потім владика Іларіон помазав вірян освяченим на Літії єлеєм.

Прес-служба Рівненської єпархії