joomla

ІІІ регіональний фестиваль «Господь посеред нас», за участю хорів різних конфесій, цьогоріч відбувся у Вараші 29 вересня.

Духовна пісня – це величний скарб нашого християнського життя. На фестиваль, як завжди, поспішають її шанувальники. Саме завдяки таким заходам із Божою допомогою відроджується духовність, зміцнюється моральне підґрунтя і відтворюються православні традиційні цінності – основа національної свідомості українського народу та самобутності культури. Молитва приносить нам радість небесну, заспокоює душі. Молитва – це духовна битва для молодого покоління і людей старшого віку.

Розпочався фестиваль духовного піснеспіву в приміщенні Вараської дитячої музичної школи. Найперше, що всі присутні глядачі та учасники, отримали благословення від благочинного Володимирецького району протоієрея Віталія Боднара, який передав вітання від архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона. Потім всі учасники фестивалю та глядачі промовили молитву «Отче наш».

З нагоди проведення ІІІ Регіонального фестивалю духовного піснеспіву на сцену винесли корзину з квітами від т.з. п. міського голови Ірини Шумри. З привітанням та хорошими побажаннями виступив заступник міського голови Анатолій Кречик. Він подарував старовинну ікону Святителя Миколая у новий Свято-Софіївський храм військовому капелану, настоятелю храму отцю Йосипу.

Всі ми прагнемо відшукати дорогу до Господа. На сцені з’являються організатор фестивалю Надія Волощук зі своєю чарівною внучкою Софійкою, яка просить бабусю розказати все про Бога. Бабуся їй мовить:

“Саме сьогодні ти, люба внучко і дізнаєшся про Бога, де бере початок до нього дорога…”

На сцені чарівна ведуча, головний спеціаліст відділу культури та туризму Ірина Журук та завідувач мистецькою залою центру дозвілля неперевершений Юрій Савчук оголосили перших учасників ІІІ Регіонального фестивалю «Господь посеред нас». Гучними аплодисментами присутні зустріли хор Свято-Михайлівського храму м. Вараш, а ще більш гучнішими проводжали їх зі сцени.

Наче завмерли в залі, слухаючи псалом «Жайворонок» у виконанні хористів Свято-Покровської церкви м. Сарни. Задушевні піснеспіви, чудове виконання.

Глядачі оплесками на сцені зустріли хористів Свято-Софіївського храму м. Вараш. Чудово з їх вуст линув духовний піснеспів, а особливо на слов’янській мові «Достойно є…».

Бажаними гостями на святі були хористи чоловічого монастиря «Святителя Миколая Чудотворця» с. Жидичин Ківерцівського району, що на Волині. Почувши їхній спів, хто відвідав їхню святу обитель, ніби знову в уяві поринув у святі місця.

З трепетом у душах переймалися присутні співом хору Петро-Павлівської церкви с.Каноничі.

З великою приємністю сприймається молитва з вуст молоді. Чудове виконання було молодих хористів Помісної церкви Християн Віри Євангельської.
.
Чудовим було виконання духовних творів хором Свято-Духівської церкви села Балаховичі.

Неперевершеним було виконання духовних творів чоловічим хором Свято-Миколаївської церкви смт.Колки.

До вподоби глядачам звучали піснеспіви хору храму Почаївської Ікони Божої Матері м. Сарни.

Не відпускали своїми оваціями присутні вокальний квартет Свято-Покровського храму. Майстерно виконали декілька піснеспівів.

Раді були присутні, неодноразово, бачити на сцені фестивалю волинських гостей із Козлинич – хор Свято-Вознесенського храму. Особливо раділа їхній участі організатор і засновник фестивалю духовного піснеспіву керівник художнього центру дозвілля Надія Волощук, адже, вона народилася в селі Козлиничі.

Всі присутні учасники були відзначені дипломами, отримали подарунки, ну і традиційно, святковий коровай. Завдяки спонсорським коштам і небайдужим християнам, була на фестивалі для всіх організована і польова кухня. Мали можливість бажаючі почастуватися бутербродами, солодощами та фруктами, зігрітися запашним чаєм та кавою.

Кожен колектив старався показати свою майстерність, високу професійність, самобутність. Це завдяки Божому благословенню і вдавалося.

А, коли ведучі оголосили, що на сцені виступить архірейський хор «Знамення» Свято-Покровського та Воскресенського соборів м. Рівне (регенти Володимир та Наталія Іваники), гарячими стали долоні у глядачів, адже всі знали про заслуги цього чудового колективу. Це неможливо описати словами, варто бачити і чути це майстерне виконання. Цей спів сприймається тільки душею. Прекрасний майстер-клас показали глядацькій аудиторії «Знамення». Бурхливими і вдячними були оплески глядачів після кожного виконання. Хотілось слухати і слухати, наче линути у височінь. Але час фестивалю добігав до кінця. Велично прозвучала у виконанні академічного хору «Знамення» та всіх присутніх «Молитва за Україну».

На фестивалі діяла виставка народної майстрині-вишивальниці Олени Никифорівни Турик. Її чудові роботи побували на виставках у Києві, Польші, Канаді, Іспанії та багатьох містах України та за кордоном. Всі присутні мали можливість поринути у чарівний світ нитки, голки та майстерних рук. Залишили собі фото на фоні чудових вишивок. Тож нехай вічно живе народне ремесло України не тільки в одиницях, десятках, а в серцях і душах усього народу.

Слід відмітити, що велика відповідальність у проведенні цього заходу була в звукооператора центру дозвілля. Андрій Васьків чудово справився зі своїми обов’язками.

Висловлюється велика вдячність у організації і У-Вараші-пройшов-черговий-міжконфесійний-фестиваль-хорівпроведенні цієї благої справи усім небайдужим, хто долучився. Зокрема, Вараській міській раді на чолі з т.з.п.міського голови Іриною Шумрою, депутатському корпусу, відділу культури та туризму виконавчого комітету Вараської міської ради в особі начальника Оксани Савонік, центру дозвілля відділу культури та туризму виконавчого комітету Вараської міської ради, керівнику художньому, організатору і засновнику фестивалю Надії Волощук, Свято-Софіївській церкві, настоятель отець Йосип, доброму, чуйному благодійнику та меценату Віктору Ничипоровичу М’ялику, групі компанії «Алатир-Інвест» на чолі з генеральним директором Геннадієм Опанасюком, приватному підприємцю фірми «Імбекс», Олені Вікторівні Міщук, Анатолію Андрійовичу Бортнику, Надії Михайлівні Бернацькій, Юрію Анатолійовичу Рябому, Олександру Олександровичу Журбі. Організатори фестивалю щиро вдячні працівникам музичної школи за допомогу у проведенні свята. Нехай Всевишній сторицею воздасть всім причетним до фестивалю за їхню небайдужість, доброту, щедрість та милосердя. Міцного всім здоров’я, миру, любові, злагоди, родинного затишку та сімейного тепла, успіхів та вдач у всяких благих справах.

Осіннє сонце й надалі зігрівало своїм теплом. А душі поціновувачів духовного піснеспіву зігрівало ще і тепло Божого слова, радість спілкування.

Ми впевнені, що з вірою, надією і любов’ю наша Україна буде жити в мирі.

Тетяна Самойлова