joomla

У Рівному розпочали відзначати День захисника України, а також 76-у річницю створення УПА і День українського козацтва, які припадають на свято Покрови Пресвятої Богородиці.

Урочисті заходи в обласному музично-драматичному театрі відкрили спільно із митрополитом Сарненським і Поліським Анатолієм та архієпископом Рівненським і Острозьким Іларіоном, які привітали жителів Рівненщини із наступаючими святами.

В урочистостях взяли участь голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко, заступниця голови ОДА Світлана Богатирчук-Кривко, перший заступник голови обласної ради Сергій Свисталюк, заступник міського голови Сергій Паладійчук, генерал-лейтенант начальник ОК «Захід» Олександр Павлюк, начальник Управління СБУ в Рівненській області Василь Бедрій. Також на заході були присутні військовослужбовці, ліцеїсти, працівники силових структур, поліції, учасники АТО та ООС, Революції Гідності, визвольного руху, ветерани війни та військової служби, члени сімей загиблих.

Голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко привітав учасників урочистостей та звернувся зі словами:

«У цього духовного свята є глибокий символізм, тому що День українського козацтва, День створення УПА і День захисника України вже який рік поспіль ми відзначаємо саме 14 жовтня — на Покрову. Так само нерозривний зв’язок усіх поколінь захисників підкреслює й те, що гасло «Слава Україні» – Героям слава!» Президент затвердив як офіційне вітання наших військових. Виступаючи сьогодні не можна було не згадати про надважливу подію, яка сталась вчора. Тепер всі напевне можуть сказати – єдиній помісній Українській Церкві бути! Це є питанням нашої незалежності. Для тисяч людей у військовій формі безпека країни – це щоденна праця. Тому сьогодні ми пригадуємо загиблих і дякуємо живим – нашим сучасним героям військовослужбовцям, спецпризначенцям, цивільним… Всім людям доброї волі, хто робить усе необхідне, щоб незалежність України дійсно набула повного сенсу. Дякую вам, наші захисники, за вашу мужність, стійкість, силу. Хай Богородиця заступиться за вас і дарує нам мир»

Олексій Муляренко вручив військовослужбовцям почесні нагороди. Зокрема, подяку від Прем’єр-Міністра України отримав учасник АТО, кіборг, начальник обласногого управління інфраструктури та промисловості Федір Мисюра.

Також на сцені виступали творчі колективи та сольні номери на патріотичну тематику виконували, зокрема Микола Бобрик, лірник Андрій Ляшук та інші.

До Дня захисника України, Дня українського козацтва, 74-ї річниці створення УПА та свята Покрови Пресвятої Богородиці на Рівненщині пройдуть святкові заходи.

Прес-служба Рівненської єпархії

за інформацією rv.gov.ua