joomla

19 грудня, у день пам'яті Святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських Чудотворця, із нагоди престольного свята архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон відвідав Свято-Миколаївський чоловічий монастир м. Дубно, де очолив Божественну літургію.

 

За літургією владиці співслужили: намісник обителі ігумен Меркурій (Бікіра), намісник Свято-Георгіївського чоловічого монастиря ігумен Софроній (Бордюк), намісник Гурбинського Свято-Воскресенського чоловічого монастиря ігумен Онуфрій (Ляда), намісник Хресто-Воздвиженського (Чеснохрестського) чоловічого монастиря с. Панталія ієромонах Миколай (Хмарний), Дубенський міський благочинний протоієрей Василій Лозинський, клірики монастиря та прибуле духовенство.

 

За богослужінням молилися: міський голова Дубна Василь Антонюк, голова Дубенської райдержадміністрації Юрій Парфенюк, директор Державного історико-культурного заповідника Леонід Кічатий.

 

Під час Малого входу чергові священичі нагороди отримали  клірики монастиря: палицю – протоієрей Тарас Гордійчук, подвійний орар – диякон Дмитро Кецко.

 

У цей день сотні парафіян прийшли у храм, щоб разом із своїм архіпастирем вознести молитву до Господа та приступити до Святого Причастя.

 

Після молебню до святителя Миколая, архієпископ Іларіон звернувся до присутніх із проповіддю. У ній владика розповів про життя святителя Миколая та закликав наслідувати його, творячи добрі діла, які є проявом нашої любові один одного. За словами владики, саме по «цьому будуть пізнавати», що ми є християни. 

 

Також архіпастир привітав усіх присутніх із створенням в Україні Помісної Православної Церкви і закликав, щоб кожен православний християнин молився за її утвердження, аби ми невдовзі  «єдиними устами і єдиним серцем» прославляли нашого небесного Творця.

 

Потім архієрей нагородив орденом святителя Миколая – протоієрея Анатолія Матвійчука, клірика Свято-Миколаївського монастиря із нагоди його 60-ти річчя, а орденом святої Великомучениці Варвари жертводавицю Світлану Момотюк. Медалі «За жертовність і любов до України» був удостоєний ієромонах Миколай (Хмарний).

 

В свою чергу голова Дубенської райдержадміністрації Василь Парфенюк вручив подяки від Президента України ігумену Меркурію (Бікірі) та протоієрею Тарасу Гордійчуку за їхню волонтерську діяльність на благо наших воїнів в зоні проведення АТО.

 

Завершилось богослужіння уставним многоліттям.

Прес-служба Рівненської єпархії