joomla

Вже стали доброю традицією подорожі до Святої гори Афон та інших благодатних місць древньої Еллади, які організовуються паломницьким центром «Воскресіння» з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона.

 

4 грудня розпочалася десятиденна проща до святинь Православної Греції. Як і належить перед далекою дорогою паломники помолилися у Свято-Покровському кафедральному соборі міста Рівне і попросили Божого благословення та покрову Пречистої у паломницькій подорожі.

 

Протягом днів прощі прочани відвідали багато монастирів і храмів Румунії, Болгарії та Греції. Особливістю паломництва була можливість брати участь у Божественних літургіях як в місті Салоніках, так і на Святій горі Афон. Слід зазначити, що в монастирях і храмах Еллади постійно підноситься молитва за єдність Православної Церкви в Україні і цю духовну підтримку сповна могли відчути паломники з Рівненської єпархії. Приємно усвідомлювати, що не зважаючи на шалену російську пропаганду та тиск Православний світ не йде на поводу «руского міра».

 

Прибувши до старовинного міста Салонік рівняни звершили Божественну літургію в храмі преподобного Серафима Саровського з благословення митрополита Неапольского і Ставропульського Варнави і з дозволу настоятеля протоієрея Льва Ефремідіса. 

 

Своїм прекрасним візантійським співом богослужіння супроводжував спів місцевого хору, а сама літургія звершувалася трьома мовами: грецькою, церковно-слов’янською та українською.

 

По-особливому цього дня підносились молитви за єдність церковну та за утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.

 

По завершенні богослужіння паломники подякували отцю-настоятелю і громаді за можливість помолитися у їхньому храмі. В свою чергу протоієрей Лев подякував за візит та наголосив, що Православна Церква Греції постійно молиться за мир та єдність в Україні.

 

Також прочани відвідали й інші храми цього древнього грецького міста та помолились перед мощами святого великомученика Димитрія Солунського.

 

Після Салонік на паломників чекала Свята гора Афон. Отримавши афонські візи у представництві Святої гори в містечку Уранаполісі прочани паромом вирушили до уділу Пресвятої Богородиці. На Афонській горі рівненські паломники відвідали монастир Дохіар, де прочитали акафіст перед чудотворною іконою Богоматері «Скоропослушниця», обитель Ксенофонт, монастир великомученика Пантелеймона, монастирі Іверський та Ставронікіту,  монастир Ватопед, Іллінський козацький скит, келію Благовіщення біля столиці Афону, монастир Кутлумуш та багато інших храмів на Святій горі.

 

У кожному Афонському храмі паломники підносили свої молитви за єдність Церковну, за утворення в Україні Єдиної Помісної Православної Церкви, за наших славних Воїнів, і за багатостраждальну Україну. 

 

Після Афону прочани відвідали монастир святого апостола і євангелиста Іоана Богослова в Суроті. Місце, яке притягує тисячі паломників з усіх куточків світу. Саме тут знаходиться могила великого святого останнього часу – преподобного Паїсія Святогорця.

 

Також рівненські прочани взяли участь в святкуванні дня пам'яті святителя Спиридона Тримифунтського чудотворця на острові Корфу де вже багато століть зберігаються його святі мощі. Феноменом мощей святого Спиридона є те, що вони мають температуру тіла живої людини – 36,6 градусів. Богослужіння в храмі святителя Спиридона на острові Корфу є особливим. Напевно це єдиний православний храм у світі в якому під час урочистої літургії грає не тільки орган, а ще й оркестр. З великим духовним настроєм та натхненням прочани взяли участь в урочистих богослужіннях на честь святого Спиридона і мали можливість прикластися до його цілющих мощей. Слід зазначити, що велика кількість паломників звідусіль прибуває щороку 12 грудня на Керкиру, щоб взяти участь в торжествах на честь святого, які тривають на острові цілий тиждень і всім присутнім на святкуванні роздають частинки одягу святого як благословення. Адже відомо, що мощі святителя Спиридона переодягають декілька разів на рік і одяг його розділивши на дрібні частини роздають як велику святиню.

 

Десять днів величної прощі минули, як одна мить і рівненські паломники повернулися  в переддень Об’єднавчого собору до своїх домівок вірячи і маючи тверду надію і впевненість в те, що Всемилостивий Господь почує молитви більшості православних християн світу і благословить утворення в Україні Єдиної Помісної Православної Церкви, як рівноправної Церкви-Сестри зі всіма Помісними Православними Церквами світу.

 

 

протоієрей Миколай Капітула,

головний координатор паломницького центру "Воскресіння"