joomla

Минулого тижня хор духовенства Дубенського благочиння (ПЦУ), який був створений у Дубні ще 1998-го року, з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона відвідав місто Покровськ Донецької області.

Священнослужителі разом із теперішнім керівником хору Сергієм Гавриленком взяли участь у Всеукраїнському хоровому конкурсі «Щедрик фест», котрий присвячено пам’яті видатного українського композитора, хорового диригента, педагога, фольклориста і музично-громадського діяча – Миколи Дмитровича Леонтовича (1877 – 1921). 

Головна мета конкурсу — збереження і розвиток співочої культури в регіоні та Україні в цілому, зростання її значення у духовному житті суспільства, підвищення виконавського рівня хорових колективів. І хоч неподалік Покровська лунають вибухи та п’ятий рік поспіль йде війна, але організатори «Щедрика фесту» не хочуть призупиняти розпочату велику справу, яка до того ж у ці нелегкі часи сприяє духовному збагаченню тамтешніх жителів і дає сили боротись за Україну та все українське. 

Всеукраїнський хоровий конкурс відбувався з 26 по 29 грудня, але передував йому відбірковий етап у два тури і наші дубенчани успішно його пройшли. 

Опівночі з 25-го на 26-те грудня хор Дубенського благочиння зустрівся у Свято-Миколаївському чоловічому монастирі, що в Дубні. Священики перед далекою дорогою помолились і вирушили в путь. 

Пізніше по приїзду додому намісник монастиря й учасник хору розповідав людям в храмі, що дорога на Схід була не легкою через погодні умови, оскільки Полтавщина була в заметах. Тим не менше учасники хору побували на фестивалі, а також змогли відвідати деяких бійців АТО та разом з ними колядою прославити Різдво Хритове.

Благочинний Дубенського міського благочиння протоієрей Василій Лозинськийтеж ділиться своїми враженнями від поїздки. На своїй сторінці у Фейсбуці отець Василь написав: «Нарешті маю можливість поділитись з Вами враження від поїздки на Схід. Цього разу вона була унікальна та надзвичайно цікава. Вперше на Донеччині побував хор Духовенства Дубенського благочиння Православної Церкви України. 

Не простою була мандрівка , доводилось нашому автобусу долати снігові замети і тривала понад 30 годин. Атмосфера була прекрасна, хоч після подорожі ми були страшно втомлені, але все це компенсувалось теплотою зустрічей з прекрасними людьми. Два фестивальні виступи і ми не зупинялись, рухалися вперед. Знайомство з колективом історично-краєзнавчого музею Покровська - світла мить подорожі.(особлива подяка пані Валентині). Змогли побачити і навіть потримати в руках унікальну річ - цукерницю, котру подарував Миколі Леонтовичу його батько, з вирізбленим власноруч символом «Щедриком».

Також міський благочинний у своєму «пості» розповідає про відвідини захисників України: «Далі наших учасників колективу чекали надзвичайні емоції, вони змогли привітати та послужити співом нашим Героям - Захисникам. Хор відвідав воїнів 25-тої десантної бригади у двох підрозділах. І звичайно побували у гостях у наших земляків з Дубна. 

Напевно це найкращий дарунок від Бога мати можливість заспівати для наших Захисників. Ще довго будемо згадувати ці зустрічі, знайомства». 

Назад дорога була легшою. Учасники вдвічі менше часу їхали додому. Кожного переповняли враження та емоції від побаченого та почутого. 

Ксеня ГАЛИЦЬКА