joomla

18 січня 2019 року, в навечір'я Богоявлення (Хрещенський святвечір), архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон очолив Божественну літургію святителя Василія Великого у Свято-Воскресенському кафедральному соборі міста Рівне.

Згідно церковного уставу богослужіння в цей день розпочалось із вечірньої, під час якої читалися паремії – уривки із Священного Писання, котрі розкривають зміст та значення Хрещення Господнього.

 

По завершенні літургії владика Іларіон разом із кліриками кафедрального храму звершив чин Великого освячення води, який звершується двічі на рік: у Хрещенський святвечір та в самий день свята Богоявлення.

 

Також цього дня був звершений чин прославлення, під час якого на середину собору була винесена ікона Хрещення Господнього, перед якою священнослужителі урочисто заспівали тропар та кондак свята.

 

На закінчення богослужіння архієпископ Іларіон окропив освяченою водою духовенство та вірян.

 

Завтра, 19 січня в день свята Богоявлення, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон очолить Божественну літургію у Свято-Покровському кафедральному соборі (м. Рівне, вул. Соборна, 6). Богослужіння розпочнеться о 7.00 годині. По завершенні відправи (близько 9.00 години) владика Іларіон звершить Велике освячення води у Водосвятному ківорію на подвір’ї собору.

 

В 11.00 годині архієпископ Іларіон очолить Велике освячення води в озері на Басовому Куті, а о 15.00 годині архіпастир звершить чин Великого освячення води в озері села Святе Здолбунівського району.

 

 

Прес-служба Рівненської єпархії,

фото Василь Мосійчук