joomla

Щороку, коли в країнах Європи святкують Різдво Христове, спільнота Тезе організовує п’ятиденні зустрічі для молоді в одному з визначених європейських міст. Цьогорічна зустріч проходила в столиці Іспанії Мадриді. Столиця Іспанії вперше приймала зустріч Тезе, попередні зустрічі проводилися в Барселоні та Валенсії в різні роки.

А взагалі, перша європейська зустріч Тезе проводилася 40 років тому в Парижі. І відтоді, 41 рік поспіль, тисячі молодих людей з Європи з’їзджаються до одного міста на Європейську зустріч молоді.

Загальна кількість учасників Європейської зустрічі в Мадриді сягала близько 13 тисяч осіб, Україна була представлена двома тисячами учасників, з яких понад 40 осіб – це представники Рівненщини.

До Мадриду прибули сотні волонтерів з різних країн світу, які допомагали в проведенні зустрічі. Всіх учасників, які прибули до Мадриду, щоб взяти участь в Тезе, тепло прийняли сотні сімей з більш ніж 150 парафій міста та околиць, які проявили велику гостинність, впускаючи до своїх домівок незнайомих людей.

Наскрізною темою цьогорічного Тезе була «гостинність», роздуми про гостинність. Адже, саме Бог ніколи не відкидає, а приймає кожну людину,а тому і шукати джерело гостинності необхідно в Бозі, сміливо проявляти і практикувати щедру гостинність,бо це сприяє поширенню довіри на Землі.

Молитви відбувалися три рази на день: ранкова молитва в приймаючій парафії, обідня і вечірня – в церквах чи залах в центрі міста, а це багато тисяч людей водночас. При вході до церкви чи зали, де проводилася молитва, учасникам роздавали пісенники чи картки з переліком усіх пісень, які, зазвичай, співали на різних мовах (англійській, французькій, німецькій, іспанській, польській, українській…)

Традиційно відводився час і для молитви тиші, яка необхідна для роздумів чи особистого спілкування з Богом.

В ніч святкування Нового року традиційно проводиться Фестиваль народів, де представники усіх країн готують короткий виступ-презентацію своєї країни, під час якої висвітлюють пісенні доробки, танці, ігри, традиції кожного народу, а це допомагає веселому та пізнавальному проведенню часу.

Впродовж зустрічей Тезе в Мадриді було організовано багато цікавих ворк-шопів на теми, пов’язані з вірою, мистецтвом, наукою та соціальним життям. Відвідуючи ці семінари можна стати більш уважним до проблем, що є в спільнотах, а особливо до проблем нужденних людей.

З благословення архієпископа Рівненського та Острозького Іларіона, в рамках цьогорічної зустрічі Тезе, яка відбувалася в Іспанії, відбулася зустріч з представниками Української діаспори у Валенсії та Мадриді.

Зокрема, Єпархіальним відділом функціонування парафіяльних недільних шкіл та катехизації молоді було подаровано: Біблії для дітей, розмальовки, книги Закону Божого, іконки, церковні календарі для парафії Святителя Миколая у м.Валенсія, де проводиться системна робота з дітками; а також для Української суботньої школи «Берегиня» у м.Мадриді, яка працює з 2016 року при Асоціації «Сівач», директором якої є Гамалевич Ольга Василівна. Метою Асоціації «Сівач» є не тільки навчання та виховання дітей, але і збереження українських звичаїв та традицій.

Результатом зустрічей стала Домовленість про співпрацю, обмін досвідом, виїзні концерти та зустрічі Недільних шкіл Рівненської єпархії з громадами Української діаспори в Іспанії.

Європейські щорічні зустрічі молоді сприяють новим знайомствам та молитовному єднанню молодих людей з усіх куточків Європи, збагачують духовно, допомагають розкрити історичний та культурний пласт європейських країн, вказують на проблеми, що є в суспільстві різних народів, а також орієнтують на шляхи подальшої співпраці в євроінтеграційному процесі.

 

 

                                                                                          Мирослава Хоміцька,

                              голова Єпархіального відділу функціонування парафіяльних

                                             недільних шкіл та катехизації молоді