joomla

1 березня 2019 року в Міжнародному виставковому конгрес-центрі Києва «Український дім»  відбувся IV Всеукраїнський форумі сім’ї  «Щаслива родина – міцна Україна».

Участь у форумі взяли близько 1000 делегатів з різних областей України, Президент, урядовці, парламентарі, Всеукраїнська Рада церков і релігійних організацій, представники Єпархій Української Православної Церкви.

Організатором Всеукраїнського форуму сім’ї виступив Національний сімейний рух з ініціативи Всеукраїнського собору та за підтримки Міжфракційного депутатського об’єднання  «За духовність, моральність та здоров’я України.

Ведучим заходу був народний депутат Павло Унгурян (Народний фронт), який, на добрий почин форуму, запросив на сцену представників Всеукраїнської Ради церков і релігійних організацій для спільної молитви.

Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Київський та всієї України Епіфаній поблагословив учасників форуму та у своєму слові зазначив, що саме Біблія допомагає розкрити значення щасливої сім’ї, яка зараз перебуває в безпорадному стані: розлучення, сирітства при живих батьках. «Сім’я – це не людська вигадка, а Боже звершення. Сім’я Божим задумом розглядається як союз двох статей – чоловічої та жіночої. Інакше не може бути», - зазначив Митрополит Епіфаній.

З промовою до учасників Всеукраїнського заходу звернувся Президент України Петро Порошенко, який акцентував на тому, що сім’я забезпечує єдність українського народу, а єдність допоможе подолати агресора.

Секретар РНБО Олександр Турчинов навів делегатам форуму статистичні дані, які свідчать не тільки про кризу інституту сім’ї в Україні, а й про демографічну кризу в нашій країні. «П’ятирічна війна забрала життя 13 тисяч українців, з яких 3 тисячі - військовослужбовці. Смертність переважає над народжуваністю, адже у 2018 році в Україні народилося 335 тисяч немовлят, а померло 587 тисяч осіб», - таку сумну статистику констатував секретар РНБО. Також він запропонував створити державну інституцію, яка б забезпечила планування та реалізацію державних програм сімейної політики.

Лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко у своєму виступі акцентувала на тому, що керівництво країною і освіта повинні спиратися на закони Творця. Також вона процитувала слова Іоана Павла II:» Сім’я  - це колиска життя і любові».

Павло Унгурян запевнив присутніх, що в Кабмін уже подано пакет просімейних законопроектів, які стосуються  вимог всебічної підтримки сім’ї, а також вимог заборони комерційного сурогатного материнства, видалення гендерної термінології з законодавства і включення представників релігійних організацій в Наглядову раду Суспільного телебачення.

Міністри молоді та спорту Ігор Жданов та юстиції Павло Петренко запевнили, що уряд стоятиме на сторожі сімейних цінностей.

Президент Всеукраїнського Союзу Церков християн віри євангельської-п’ятидесятників Михайло Паночко сказав: «Сім’я – Богом встановлена інституція, це Святая Святих» . Також він виступив з ініціативою ввести в школах з 1-го класу не уроки християнської етики, а  уроки по вивченню Біблії.

З промовою звернулися до присутніх і глава Світового конгресу сімей Брайн Браун та пастори інших Церков.

На підтримку сімейних цінностей виступили такі парламентарі:  лідер  фракції «Народний фронт» Максим Бурбак, голова фракції «Самопоміч» Олег Березюк,  нардепи: Ольга Богомолець (БПП), Микола Княжицький («Народний фронт»), Юрій Мірошниченко («Опоблок»), Дмитро Ярош, екс-міністр закордонних справ Борис Тарасюк та інші.

Бурхливими оплесками  зустрічав зал наших земляків, а саме багатодітну сім’ю Ковалевичів з Рокитнівського району, в якій народилося і виховується 19 дітей. Найменший Назарчик народився в січні цього року. Батько сімейства закликав не боятися батьківства.

Після пленарного засідання були проведені панельні дискусії на теми:

Дискусія № 1. «Потенціал владних повноважень у питаннях підтримки сім’ї»

Дискусія № 2. «Кращі практики організації роботи обласних осередків Національного сімейного  руху»

Після обіду учасники форуму мали змогу долучитися до роботи в таких групах:

1. Презентація та впровадження освітніх програм

2. Потенціал діяльності Церков і релігійних організацій у царині сім’ї

3. Активності громади та громадських організацій у служінні сім’ї

4. Відповідальне батьківство

Закінчився Всеукраїнський форум сім’ї підведенням підсумків, де були підтримані просімейні заходи на 2019 рік: фестивалі, марші, форуми. 

Традиційна  Всеукраїнська хода на захист сімейних цінностей має відбутися 08.06.2019 року на Софійській площі, а тато-фест у жовтні.

Також учасники ухвалили резолюцію з п’ятнадцяти пунктів, в яких містяться вимоги до керівництва держави забезпечити захист сімейних цінностей та Інституту сім’ї в Україні, створити відповідне законодавство і Центральний орган виконавчої влади, ліквідувавши при цьому посаду Урядового уповноваженого з питань гендерної політики, що суперечить  Конституції України тощо. 

 

 

            Мирослава Хоміцька, 

учасниця Всеукраїнського форуму сім’ї