joomla

У суботу, 9 березня, у Рівне прибули юні паломники - 45 учнів недільної школи парафії святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії з міста Володимира-Волинського на чолі з настоятелем отцем Євгеном Рябунцем і вчителями.

Хоч ця парафія є досить молодою - створена вона була 22 грудня 2012 року, у липні 2013 року було встановлено хрест на місці будівництва, а 25 вересня 2016 року вже освячено храм (перший п'ятикупольний дерев'яний храм у Володимирі у гуцульському стилі), - але на протязі цих років діяла недільна школа, яка зараз вже має чимало досягнень. Перше заняття в недільній школі було проведено у лютому 2013, починали з 15-ти діток. Зараз недільна школа налічує 120 учнів і 5 вчителів. Діти залучалися до збору коштів на будівництво храму, колядували навіть у Буковелі. Були на прощах у Крехові, Страдчі, Зарваниці, Заглині. Звичайно ж, організовують святкування у день пам'яті святителя Миколая, день матері, останнє заняття традиційно проводять на природі. Бачили святині Львова і Луцька, а тепер познайомилися і з Рівним.

Першими у Рівному прочан зустріли на парафії святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії. Настоятель отець Василь розказав історію своєї парафії, ознайомив із святинями, які є у храмі. Вчителі недільної школи з дітками послухали гарний спів гостей, і, навзаєм, як і належить господарям, також заспівали тепер вже для гостей; обмінялися досвідом роботи недільних шкіл.

Свято-Покровський собор в цей день вдруге приймав діток. На літургії, що вже стало доброю традицією, було понад тридцять дітей різних вікових груп із Рівненського обласного навчально-методичного центру з вихователями. Вони прийняли участь у таїнстві євхаристії, а після служби отримали в подарунок солодкі банани.

Після літургії вчителі і учні недільної школи із короваєм зустрічали паломників з Волині. Гості також приїхали не з порожніми руками: вони привезли у подарунок смачні торти. Після ознайомлювальної екскурсії собором, який провела Мирослава Хоміцька, завідувачка недільної школи Свято-Покровського собору, спільного виступу вихованців обох парафій і спілкування вчителів недільних шкіл, спільної молитви діти разом обідали у трапезній Свято-Покровського собору. В подяку за теплий прийом прочани заспівали многоліття.

Від Покровського собору діти вирушили до наступної святині нашого міста - Свято-Воскресенського собору, з історією і святинями якого паломників ознайомив семінарист Олександр Владика.

Звичайно ж, на радість дітям, відвідали гості й рівненський зоопарк, у якому весело провели час. А на завершення - зарядилися бадьорістю на льодовому катку.

Тепер у Володимирі чекають паломників з Рівного.

Іоанна Рябунець
Максим Чехомський