joomla

Паломництво до святих місць – одне з проявів благочестя, яке містить в собі бажання побачити  святині та поклонитися їм, помолитися в місцях особливого значення для християнського серця. Тому так важливо розкривати суть паломницьких поїздок для діток, адже вони по-особливому підкреслюють красу і повноту  Православ’я.

У перші травневі дні, з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, Єпархіальним відділом функціонування недільних шкіл та катехизації молоді було організовано паломництво святинями Закарпаття, до якого долучилися юні паломники Рівного, Малого Олексина, Тинного, Оженіно…

Під звуки рясного дощика, з молитвою, ми вирушили в дорогу, споглядаючи буяння весняної природи, серед якої милували зір куполи храмів, які зустрічалися на нашому шляху.

Першою нашою зупинкою став Кирило-Мефодіївський жіночий монастир, який знаходиться в с.Драчино і заснований у 1992 році. Ми змогли помолитися в храмах  свв.Кирила і Мефодія, Святої Трійці, а також на території монастиря є каплиця вмч. цілителя Пантелеймона. Цікаво було дізнатися, що черниці монастиря проводять місійну роботу серед дітей та молоді, а також утримують підсобне господарство, продуктами якого щедро діляться і з паломниками.

В  Свято-Преображенській церкві, яка була збудована ще у 2002 році, як перший храм УПЦ КП у цьому місті, був відслужений молебень, а просто біля храму відбулася спільна трапеза паломників.

Далі ми відвідали Свято-Миколаївський чоловічий монастир св.о.Василіан, мали змогу помилуватися вуличками, храмами та архітектурою міста під час пішохідної екскурсії.

Особливого настрою додала дітям екскурсія до Мукачівського історичного музею «Замок Паланок», який може повідати про часи середньовіччя і знаходиться на високій горі вулканічного походження,  з якої гарно проглядається і саме місто.

Переповнені вражень, ми вирушили на ночівлю до м.Хуст, в якому розпочався наш другий паломницько-екскурсійний день.

У Хусті ми перебували під духовним наставництвом митр.прот.Ігоря Пістуна, який нас ознайомив з ходом будівництва собору св.вмц. Катерини, яке розпочалося ще у 2007р., а  перед кіотом з іконою, де знаходиться частичка святих мощей Великомучениці, був відслужений акафіст у капличці блгв.вел.кн. Ігоря Чернігівського і Київського, де і звершуються усі Богослужіння. 

Недалечко від Хуста є с.Іза, в якому знаходиться Свято-Миколаївський чоловічий монастир, який був заснований 100 років назад прп.Олексієм Карпаторуським, мощі якого покояться у Свято-Миколаївському храмі, в якому є і частичка Хреста Господнього і частички мощей різних святих, до яких ми мали змогу приклонитися.

На території монастиря є капличка свв.апп.Петра і Павла, Хресто-Воздвиженська домова церква і закінчується облаштування храму прп.Олексія Карпаторуського. 

Неможливо було проїхати повз єдину в Україні ферму плямистих оленів, яка знаходиться у цьому селі. Подивитися на понад 150 плямистих тварин їдуть численні туристи. Через огорожу діти залюбки годували солодкими паличками оленят, фотографувалися, а також дізналися, що з рогів оленів добувають лікарську речовину – пантокрин, яку застосовують при перевтомах, неврозах та інших захворюваннях.

Зовсім поруч знаходиться і с.Липча, в якому розташований жіночий Різдва Пресвятої Богородиці монастир, який був заснований у 1924 році, а відроджений у 1990році, на даний час послух несуть 15 сестер. Наша група змогла відвідати Різдво-Богородичний храм обителі, де знаходяться частички мощей прп.отців Києво-Печерських і Оптинських старців, а також ікони з частичками мощей свт.Феофана Затворника, прп.Феодора Санаксарського, прп.Іова Угольського. Також на території монастиря є домові церкви: Архистратига Михаїла та св.Рівноап.Кн.Ольги, каплиці прор.Іллі та Всіх Святих.

Взагалі,  Закарпаття називають монастирським краєм, адже на території цієї області є діючими близько 40 монастирів.

Також ми відвідали «Долину нарцисів» - заповідний масив Карпатського біосферного заповідника, що розташований в урочищі Кіреші, загальною площею -  256,5га. Якраз на початку травневих свят почалося масове цвітіння закарпатських нарцисів і ми змогли спостерігати цілі острівці білих квітів, які утворюють казково-білосніжні галявини.

Піднявшись на Замкову гору вулканічного походження, на якій в XI – XIIІ ст. височів Хустський замок, про який тепер нагадують лише руїни, нам відкрилися дивовижні краєвиди міста та околиць. 

Змогли оздоровитися ми і в термальних водах Велятино, які добувають зі свердловини глибиною 1000 метрів і мають температуру понад 36 С  і вважаються природним джерелом здоров’я.

Повертаючись додому, заїхали в с.Пилипець, де канатною дорогою (1650 метрів) піднялися на засніжену вершину гори, а також прогулялися до водоспаду Шипіт.

Шлях додому теж був під супровід дощу, але нас об’єднували: спільні молитви, екскурсії, трапези, неперевершена природа і бажання нових паломницьких мандрівок.

 

 

Мирослава Хоміцька