joomla

У ці дні триває паломництво до святинь Болгарії та Константинополя, організоване паломницьким центром «Воскресіння». 

 

Дана проща відбувається з Благословення Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, та за сприяння архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона.

 

23 червня, в першу неділю після П’ятидесятниці, в день пам'яті Всіх святих, завдяки особистому клопотанню Блаженнійшого Митрополита Епіфанія, Рівненські прочани мали змогу взяти участь у Божественній літургії в Свято-Миколаївському храмі Константинополя. Слід відзначити що цей храм, який знаходиться на березі Босфору, протягом багатьох років є осередком Православної віри для греків, болгар, грузинів та інших православних, які здавна проживають в столиці древньої Візантії.

 

Божественну літургію цього недільного дня очолив настоятель храму архімандрит Агафангел. Отцю-настоятелю співслужили клірики Рівненської єпархії: протоієрей Іоан Пилипчук, ігумен Димитрій (Ющак), протоієрей Миколай Капітула, протоієрей Василій Рудніцький та протоієрей Валерій Гелета.

 

Богослужіння звершувалось грецькою і українською мовами, а «Символ віри» та молитва Господня «Отче наш» звучали на грецькій, грузинській, турецькій та українській мові. 

 

Більшість Рівненських прочан за літургією приступили до святих Христових Таїн Сповіді та Причастя. 

 

Прикінці відправи архімандрит Агафангел подякував паломникам за спільну молитву та висловив особливі слова своєї поваги і шани на адресу Блежаннійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

 

В свою чергу прочани передали вітання від Предстоятеля Православної Церкви України та архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, а також висловили велику радість з приводу звершення спільної Божественної літургії в Константинополі.

 

Завершилось недільне богослужіння спільною трапезою Рівненських прочан та парафіян храму. 

 

 

Прес-служба Рівненської єпархії