joomla

07 липня 2019 року, в третю неділю після П'ятидесятниці, коли Православна Церква вшановує Різдво чесного славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана та преподобних отців Іова й Феодосія Манявських, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон з архіпастирським візитом відвідав Козацький редут, який знаходиться між селами Плоска та Семидуби Дубенського району.

 

Тут, у каплиці на честь Покрови Пресвятої Богородиці, яка розташована на місці де в земляному укріпленні-редуті три сотні українських козаків свідомо поклали свої голови за братів по вірі, прикривши цим відступ основних сил козацького війська, керуючий Рівненською єпархією очолив Божественну літургію.

 

За богослужінням владиці співслужили: настоятель каплиці, благочинний Дубенського районного благочиння протоієрей Ігор Загребельний; благочинний Дубенського міського благочиння протоієрей Василій Лозинський; благочинний Дубенського благочиння (Рівненсько-Волинської єпархії) протоієрей Євген Андріюк та клірики єпархії.

 

Разом з духовенством та вірянами молились представники влади: Народний депутат України Олександр Дехтярчук, перший заступник голови Рівненської обласної ради Сергій Свисталюк, голова Дубенської РДА Юрій Парфенюк, голова Дубенської районної ради Олександр Козак, голова Демидівської РДА Богдан Левшенюк, Дубенський міський голова Василь Антонюк, громадські діячі та українська інтелігенція.

 

Під час Малого входу архієпископ Іларіон, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія нагородив протоієрея Ярослава Себала правом носіння митри, протоієреїв Анатолія Саюка та Володимира Левицького правом носіння хреста з прикрасами, священика Тараса Іваніва підніс до сану протоієрея, а священика Марка Ліщука правом носіння наперсного хреста.

 

За богослужінням були піднесенні додаткові прохання про визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців та прохання про утвердження Помісної Української Православної Церкви. 

 

Помолились і за убитих козаків, а також героїв «Небесної Сотні» та воїнів які віддали своє життя захищаючи Незалежність України під час воєнних дій на Сході України.

 

По завершенні літургії архієрей, у співслужіні духовенства, відслужив панахиду за загиблими за волю України козаками, а також за сучасними борцями за Незалежність України, які загинули у боях на Майданах та Донбасі.

 

Довідка:

Битва між селами Плоска і Семидуби відбулася після 10 липня 1651 року, де в земляному укріпленні-редуті три сотні українських козаків, свідомо поклали свої голови за братів по вірі, прикривши відступ основних сил козацького війська. Адже після поразки на полі Берестецької битви Іван Богун, задля збереження козацько-селянської армії, відводив її у підвладні Січі землі. І це йому добре вдалося, бо вже через два місяці Богдан Хмельницький виставив сто тисяч воїнів під Білою Церквою і змусив Річ Посполиту до миру. При розкопках на річці Пляшівці було виявлено кілька сотень загиблих.

 

 

Прес-служба Рівненської єпархії