joomla

У ці дні, з благословення Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, за сприяння архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, відбувається проща до святинь Греції, організована паломницьким центром «Воскресіння». 

 

Зокрема, 9 серпня, в день пам’яті святого великомученика і цілителя Пантелеймона, рівненські прочани взяли участь в урочистій Божественній літургії у древному монастирі Ксенофонт, що на Святій горі Афон.

 

Святкову літургію цього дня очолив ігумен святогорської обителі архімандрит Олексій (Мадзіріс). Отцю-ігумену співслужила братія монастиря та клірики Рівненської єпархії протоієрей Миколай Капітула і протоієрей Василій Рудніцький та клірик Львівської єпархії протоієрей Богдан Сливка.

 

По завершенні богослужіння та святкової трапези Рівненські прочани мали спілкування з отцем-ігуменом. Архімандрит Олексій (Мадзіріс) привітав українців з отриманням Томосу про Автокефалію та запевнив їх у постійній молитві афонських ченців за Україну. 

 

Особливі слова поваги та шани отець-ігумен висловив на адресу Предстоятеля Православної Церкви України  - Блаженнішого Митрополита Епіфанія.

 

Також він наголосив, що Свята гора Афон є особливим місцем Покрову Пресвятої Богородиці і «садом Божої Матері», у якому знаходять для себе розраду православні християни з усього світу. Отець-ігумен відзначив, що з України - великої православної держави, яка має більш як тисячолітній зв’язок із Святою Горою, постійно прибувають численні паломники. Він висловив впевненість, що з отриманям Томосу кількість прочан тільки буде збільшуватись, а духовний зв’язок України та Святої Гори ще більше зміцниться.

 

 

Прес-служба Рівненської єпархії