joomla

01 вересня 2019 року, в 11-у Неділю після П’ятидесятниці, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон відвідав Свято-Покровську парафію села Макотерти Рівненського району, де в місцевому храмі очолив архієрейську Божественну літургію. 

 

Слід відмітити, що дана релігійна громада нещодавно вийшла з під юрисдикції московського патріархату та приєдналася до Православної Церкви України.

 

За святковим богослужінням архіпастирю співслужив благочинний Клеванського благочиння протоієрей Олександр Літвінцов, настоятель храму  протоієрей Петро Шліхта та запрошене духовенство.

 

Під час відправи були виголошені додаткові прохання про мир в Україні та прохання з нагоди  Дня молитви за довкілля.

 

Після Євангельського читання владика Іларіон звернувся до пастви з повчальним словом, в якому розповів про те, яку притчу в цей недільний день пропонує нам Свята Православна Церква. «У цій притчі йдеться, що Царство Небесне подібне до Царя, який захотів порахуватися із своїми рабами, — сказав архієрей. Для того, щоб увійти в Царство Небесне, ми повинні пробачати свого ближнього і всі дані Богом таланти повинні використовувати для творення добра. Ми повинні пробачити йому ті проступки, які він зробив перед нами. Без волі Божої нічого не відбувається в цьому світі. Якщо ближній нас ображає, кривдить, значить Бог попустив йому це зробити. І людина повинна його пробачити, не забуваючи при цьому дякувати Богові. 

 

Тому ми повинні, принаймні, не мстити своєму ближньому за те, що він несправедливо нас образив. Ось якщо ми це зробимо, якщо ми не будемо мститись, це вже і є перша ступінь вибачення. Нехай Господь, дорогі браття і сестри, допомагає нам бути терплячими, тому що саме Бог нам попускає ці випробування, це є ті гіркі ліки, які Господь дає, щоб знищити нашу гординю і зробити нас гідними, здатними бути причасниками вічного життя на Небі!» - наголосив у своїй проповідді архієрей.

 

По завершенні літургії відбувся хресний хід навколо храму з читанням Євангелія та окропленням вірних освяченою водою. 

 

Потім архієпископ Іларіон відзначив активних парафіян та меценатів Архієрейськми благословенними грамотами.

 

Завершилось недільне богослужіння уставним многоліттям.

 

 

Прес-служба Рівненської єпархії