joomla

Канікули в одній з європейських країн уже другий рік поспіль гуртують молодь різних християнських Церков Рівненщини у спільноту, яка весело та пізнавально проводить останні дні літа, мандруючи європейським материком.

До таких поїздок долучається, в переважній більшості молодь, яка неодноразово приймала участь у європейських щорічних зустрічах молоді ТЕЗЕ. Цьогоріч до європейської мандрівки, з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, долучилися і парафіяни Свято-Покровського собору Рівного. І без перебільшення можна сказати, що «Італійські канікули – 2019», які тривали з 21 по 29 серпня, залишать незабутній слід у пам’яті всіх, хто прийняв участь у цій подорожі.

Мета таких поїздок – більш глибоко розкрити духовний, історичний та культурний пласт європейських країн, пропагувати українські цінності в Європі та провадити зустрічі з українцями за кордоном, розширювати коло знайомств, долаючи мовні бар’єри, під час ситуативних та запланованих зустрічей на парафіях, екскурсіях, тощо.

Наш маршрут пролягав через багато міст сонячної Італії, але ключовими пунктами подорожі стали:

-м.Барі, в якому мали змогу відвідати Барійську Базиліку та помолитися біля мощей св.Миколая;

-відвідини собору св.Петра у Ватикані, де кожен бажаючий зміг піднятися на вершину купола (136 м), помилуватися внутрішнім інтер’єром собору, який вражає своїми реліквіями, а також були присутні на святковій Месі та потрапили у Ватиканський музей, побувавши у знаменитій Сікстинській капелі. Також, під час екскурсії Римом, мали змогу відвідати інші собори, церкви, замки, палаци, площі та знаменитий Колізей;

-захоплюючою була екскурсія колоритними вуличками Неаполя, де всі охочі поспішали до храму Джезу Нуово, який добре відомий завдяки саркофагу з мощами Джузеппе Москаті, відомого італійського лікаря, який у 1987 році був канонізований Іоаном Павлом ІІ і тепер його статуї є в кожній лікарні, а його зображення у інших храмах Неаполя. Також змогли побачити діючий вулкан Везувій, який є одним із трьох діючих вулканів Італії та єдиним діючим вулканом материкової Європи і знаходиться в 15 км від Неаполя та спробували найсмачнішу піцу у світі – Неапольську;

-відвідали декілька маленьких містечок Італії – Сірміоне, Тіволі та Лідо ді Езоло;

-відвідали Віллу д’Есте в Тіволі – шедевр італійського Відродження XVI ст. з сотнями фонтанів на території саду, які стали прототипом для палацово-паркового ансамблю Петергофа;

-позасмагали на пляжах Фьюмічіно, Лідо ді Остії і Лідо ді Езоло та поплавали в озері Гарда, Тірренському та Адріатичному морях, адже наша мандрівка включала і оздоровчу складову в рамках поїздки;

-відсвяткували День Незалежності України у Римі, де поспілкувалися з українцями, які багато років живуть в Італії, але на це свято завжди одягають вишиванки, співають українських пісень та радіють можливостям зустрічей з земляками.

За підтримки архієпископа Рівненського та Острозького Іларіона, Єпархіальним відділом функціонування парафіяльних недільних шкіл та катехизації молоді було подаровано блок дитячої духовної літератури для Свято-Покровської громади у Римі, яка, під керівництвом настоятеля протоієрея Володимира Порваткіна, провадить соціальне служіння та опіку над онкохворими дітками в клініці Джемеллі, допомагаючи потрапити на лікування і хворим дітям з України.

В цілому, за 9 днів ми встигли проїхати 6000 км, але ніхто не скаржився на спеку та фізичну втому, адже всіх переповняли позитивні емоції, враження та духовна насолода.

Духовно-пізнавальний мандрівний проект «Канікули в країнах Європи» допомагає більше дізнатися про духовні, історичні та культурні традиції різних європейських народів, єднає християн різних конфесій в мандрівну спільноту, а також сприяє зустрічам українців за кордоном та дає можливість пропагувати «українське» в Європі.

І нехай такі мандрівки, по милості Божій, допомагають нам відкривати Європу, а Європі Україну.

Мирослава Хоміцька