joomla

З 18 по 26 жовтня відбулася чергова проща до святинь Греції з відвідуванням Святої Гори Афон, організована паломницьким центром «Воскресіння». Паломництво проходило з Благословення Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, за сприяння архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона.

 

До складу паломницької групи увійшли священослужителі з Волині, Рівненщини, Тернопільщини, Полтавщини, Житомирщини. В перший день перебування у Древній Елладі українські прочани відвідали ставропігійний монастир Константинопольського патріархату на честь святої Анастасії Узорішительниці, де відслужили молебень та помолились перед багатьма святинями обителі.

 

На наступний день паломники з України помолились за Божественною літургією у храмі на честь Пресвятої Богородиці в Салоніках, яку очолив Вселенський Патріарх Варфоломій І. За богослужінням, в якому Його Всесвятості співслужив Блаженнійший Архієпископ Афінський і всієї Еллади Ієронім ІІ, вперше в Елладській церкві пом’янули Предстоятеля Православної Церкви України - Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

 

В неділю, 20 жовтня, українці взяли участь в урочистій Божественній літургії у монастирі Ксенофон, яку з нагоди 200-річчя відновлення головного храму обителі, очолив Вселенськи Патріарх Варфоломій І. Перебуваючи на Святому Афоні паломники також відвідали ряд монастирів: Кутлумуш, Іверон, Старонікіта, Пантократор, Ватопед, а також мали змогу помолитись в багатьох скитах та келіях.

 

24 жовтня, на запрошення митрополита Лангади, Літії та Рендіни Іоана (Тасьяса), священносжителі з України взяли участь в Божественній літургії святого апостола Якова, яку очолив Високопреосвященний владика Іоан. По завершенні відправи для українців було проведене паломництво по храмах митрополії.

 

Також прочани з україни мали змогу відвідати ряд древніх храмів міста Салонік, зокрема величний храм на честь Димитрія Солунського, де прочитали акафіст біля мощей святого великомученика та помолились біля чудотворної ікони Божої Матері Панагія Сумела, яка в ці дні перебувала в Салоніках.

 

В останій день перебування у Древній Елладі українці взяли участь в урочистій хресній ході з мощами святого великомученика Димитрія по Салоніках, яка відбувається щороку напередодні його дня пам’яті.

 

 

Прес-служба Рівненської єпархії