joomla

У Війницькій парафії, що на Млинівщині ще на початку війни 2014 року велися розмови про перехід до Української православної церкви Київського патріархату. Проблема набрала гостроти з 15 лютого 2019, коли загинув парафіянин, воїн-доброволець Руслан Кондратюк.  

 

Улітку 2019 року активними прихильниками Православної церкви України було створено ініціативну групу у складі 15 чоловік із сіл Війниця та Баболоки.  Цією групою було проведено опитування щодо подальшого функціонування Свято-Троїцької  церкви, за результатами якого було з’ясовано, що 278 парафіян – за перехід під юрисдикціюПЦУ, 45 – хочуть залишитися в УПЦ (у духовній єдності з Московським патріархатом) і 49 – не визначилися.

 

На парафіяльних зборах більшістю голосів було прийнято рішення про перехід до ПЦУ. Цю ініціативу підтримав благочинний протоієрей Володимир Левандовський та присутні священики Млинівського благочиння. 

 

Відповідно до порядку реєстрації подали документи в Рівненську єпархію та відповідно у Рівненську обласну державну адміністрацію. Завдяки усім, хто долучився до доброї справи, 23 жовтня 2019 року зареєстровано релігійну громаду Свято-Троїцької парафії Рівненської єпархії Української православної церкви (Православної церкви України) с. Війниця Млинівського району Рівненської області. 

 

Однак, виникли проблеми щодо проведення Богослужінь. Ні священник Петро Крюков, настоятель храму УПЦ (у духовній єдності з Московським патріархатом), ні окремі хористи та парафіяни, які його підтримують не хотіли добровільно віддавати  приміщення громаді ПЦУ. Тому громада прийняла рішення викликати правоохоронців. Із метою підтримання правопорядку та підтвердження законності дій Війницької громади Православної церкви України прибули у село начальник слідчого відділення Тарас Гутюк  з колегами. Дії правоохоронців були виважені і помірковані, за що парафіяни висловлюють щиру подяку.

 

27.10.2019 у Свято-Троїцькому храмі с.Війниця Млинівського району Рівненської області проведено перше Богослужіння рідною українською мовою. Його провели благочинний протоієрей Володимир Левандовський, протоієрей Ігор Новосад, протоієрей Віталій Романюк та ієрей Іван Орел. У першому Богослужінні взяли участь хористи сусідньої Свято-Покровської церкви с. Бокійма під керівництвом регента Тетяни Новосад. 

 

Підтримати сусідів на службу Божу прийшли парафіяни цієї церкви та приїхали небайдужі односельці, які проживають за межами с. Війниці, зокрема Віктор Кость.

 

Непростий шлях пройшли парафіяни, щоб у їх Свято-Троїцькому храмі лунала молитва рідною мовою, щоб слухати близькі серцю духовні піснеспіви, щоб молитися за українську владу, українське військо, український народ, щоб у поминальній молитві щоразу згадували тих, хто віддав життя за Україну, за її волю і тих, хто хотів та не дочекався, відійшовши у засвіти, щоб кожна служба завершувалася молитвою  “Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни…”

 

Парафіяни Свято-Троїцького храму