joomla

З благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона та єпископа Володимир-Волинського і Турійського Матфея з 23 по 31 жовтня відбулася духовно-пізнавальна поїздка Іспанією для дітей та молоді Недільних шкіл Свято-Покровського собору м. Рівного та Свято-Софіївської парафії м.Володимир-Волинського на чолі з прот.Євгеном Рябцем.

Колоритна столиця Іспанії зустріла нас сонячно, адже саме у Мадриді розпочинався наш іспанський екскурс. Ми мандрували вуличками, парками, алеями, розглядали палацові комплекси та цікаві архітектурні споруди різних століть, відвідали Кафедральний собор, ознайомившись з його історією та святинями храму.

Метою нашої поїздки було не тільки відкрити духовну та культурно-історичну спадщину сонячної Іспанії, а й зустрітися з нашими земляками, поспілкуватися та молитовно об’єднатися.

Тому радісною для всіх подією стала запланована зустріч з дітками Української суботньої школи «Берегиня», яка працює при Асоціації «Сівач» у Мадриді, якою опікується подружжя Гамалевичів.

У цій школі проходить не тільки навчально-виховний процес, але тут дбають і про збереження та прищеплення юному поколінню наших земляків українських звичаїв та традицій. Спільний концерт, на якому звучали українські пісні, поезія та виконувалися запальні таночки, об’єднав дітей і дорослих у  родину земляків, адже в серці кожного задзвеніла «українська струна».

Також незабутньою для всіх стала зустріч з Митрополитом Іспанським та Португальським Полікарпом в соборі св.Димитрія та Андрія. Так як Владика не спілкується українською мовою, то нашим гідом і перекладачем був о.Костянтин Трачук, який і розповів про історію храму та парафії, а також про життя українських заробітчан за кордоном. Владика Полікарп, після піснеспівів  наших дітей, подарував кожному іконки, а ми, в свою чергу, подарували церковні календарі та зробили спільну світлину.

Наступним пунктом нашої мандрівки стала неповторна Валенсія, яка приваблює незвичною архітектурою, адже саме тут знаходиться «місто майбутнього» з незвичними спорудами, вражаючими парками та садами. Також у місті є Кафедральний собор та велика кількість храмів, океанаріум, музеї, планетарій та Середземне море, в якому ми досхочу накупалися. А цікаві екскурсії, під керівництвом гіда Олександра, розкривали всю красу цього квітучого міста.

У м.Валенсія діє парафія свв.первов.апп.Петра і Павла, настоятелем якої є о.Богдан Грицюк, де щонеділі та у свята збирається українська громада, щоб спільно помолитися та Причаститися під час Божественної Літургії. З благословення Владики Полікарпа, наша група змогла долучитися до  недільної  Літургії, щоб разом з земляками об’єднатися в молитві та Євхаристії. По завершенню Богослужіння був проведений спільний концерт та обмін подарунками.

Незабутніми для нас стали і «Українські вечорниці у Валенсії», які підготувала м.Марія Грицюк разом з парафіянами, де всі досхочу посмакували українських та іспанських страв,  поспівали задушевних пісень, а також піднялися на височінь гір, щоб побачити Валенсію з висоти.

Паломницька поїздка завершувалася, але повертатися додому нікому не хотілося, бо з великою любов’ю приймали нас наші земляки, зігрівало тепле море та сонячна Іспанія.

І всі прощалися з надією, що попереду нас чекають нові країни, нові зустрічі  та незабутні мандрівки під назвою: «Канікули в країнах Європи-2020»

 

 

Мирослава Хоміцька,

голова Єпархіального відділу функціонування

парафіяльних недільних шкіл та катехизації молоді