joomla

Минув непростий, але благословенний Богом рік. Впродовж нього було багато різних випробувань та викликів як внутрішнього характеру, так і зовнішнього. Отримавши Томос з рук Вселенського Патріарха самим життям ми довели, що помісна Православна Церква України по праву перебуває у Диптиху, в сім‘ї Церков-Сестер. Ми стали сильнішими і рухаємося вперед. Олександрійський Патріархат та Елладська Православна Церква вже встановили з нами повне церковне спілкування, а незворотній процес визнання всіма Помісними Церквами триватиме й далі. Кожен священнослужитель Православної Церкви України як учасник тих процесів, які відбуваються в українському православ’ї, добре знає наші спільні благословенні успіхи, бо ми всі разом розбудовуємо нашу вже визнану помісну Українську Православну Церкву.

 

Дорогі священнослужителі, кожен із вас на своєму місці несе духовну опіку тих парафіян, які ввірені безпосередньо вам Господом. І ви всі знаєте із Євангелія, що піклуючись про кожного вірянина нашої Церкви, від наймолодших до найстарших ви, духовенство, виявляєте заповідану Богом любов. Бо Господь апостолу Петру, який тричі засвідчував свою любов до Господа нашого Ісуса Христа, дає настанову – піклуватися про паству, і наголошує, що це і є прояв любові до Бога (Ін. 21: 15-16).

 

Ми всі спільно дякуємо Богові за цей рік та справжня подяка Господу – Євхаристія, єднаючись у якій ми, за допомогою Божою, зберегли повноту нашої єдності. Під час цього Таїнства я особливо відчуваю молитви всіх священнослужителів та вірян нашої Церкви.

 

Вчора під час спілкування на зборах духовенства Київської єпархії, а сьогодні через засоби комунікації всім священнослужителям Православної Церкви України хочу сказати «Дякую!» За вашу невтомну працю та піклування про душі багатомільйонної української пастви, за ваші молитви, за труди задля розбудови нашої Помісної Церкви.

 

Нехай Господь благословить усіх вас.

 

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній

25 грудня 2019 року