joomla

37121498-B929-4FBE-B7E9-0564529E3601 w1023 r1 sВселенський Патріарх Варфоломій сказав, що найважливішим у 2019 році було надання автокефалії Православній Церкві України, що надало мільйонам українських православних братів «мати можливість керувати справами місцевої церкви без залежності від будь-якої іншої Церкви».

 

Патріарх Варфоломій також згадав, тих які звинувачували Вселенський Патріархат у наданні ПЦУ, лише часткової автокефалії.

 

«Це не правда. Ми надали їм повну Автокефалію, як і всім іншим церквам, у минулі століття і останнім часом, яким була надана Автокефалія від Вселенського патріархату, що, я мушу зазначити, є єдиною Церквою, що має право за священними канонами надання автокефалії. Отже, ми надали їм абсолютну Автокефалію», – сказав Патріарх.

 

«Як тільки вони обрали свого Предстоятеля - Митрополита Епіфанія та Священний Синод, ми не маємо причин втручатися, якщо вони не попросять у нас поради про будь-які важкі труднощі, з якими вони можуть зіткнутися у своєму церковному житті», – підсумував Вселенський Патріарх Варфоломій.

 

Патріарх Варфоломій побажав, щоб 2020 рік був благословенним, плідним та «перш за все, щоб приносив більше миру світу, який так відчайдушно потребує цього».

За інформацією сайту https://prm.ua