joomla

Нещодавно в студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького Національного університету «Острозька академія» відбувся щорічний, вже ХVВсеукраїнський фестиваль Різдвяних піснеспівів, приурочений до Всесвітнього року Біблії. Дійство тривало 6 годин та зібрало понад 600 учасників.

Фестиваль розпочався з вітальних слів благочинного Острозького району ПЦУ протоієрея Юрія Лукашика, ректора НаУОА Ігора Пасічника, настоятеля храму преподобного Федора Острозького протоієрея Василя Жуковського, начальника управління освіти і науки Рівненської ОДА Григорія Таргонського, голови Острозької РДА Олександра Харчука та заступниці Острозького міського голови Оксани Ситницької.

Серед учасників були як діти так і дорослі, як аматори так і професійні виконавці, як парафіяльні так і світські колективи з різних установ, підприємств, загальноосвітніх та мистецьких навчальних закладів. 

Загалом участь у фестивалі брали 40 колективів (солісти, ансамблі, хори),  які представили чотири області: Рівненську, Хмельницьку, Волинську та Тернопільську. Слід зазначити, що свої відео-привітання надіслали ще 8 колективів з Донецької області, які на превеликий жаль не змогли з тих чи інших причин прибути на фестиваль.

Серед парафіяльних колективів Православної церкви України Рівненську область представляли: хор «Благовість» студентсько-викладацького храму преп. Федора Острозького НаУ «Острозька академія» (регент Юлія Гефтер), дитячий та дорослий хори храму Святих безсрібників і чудотворців Косми та Даміана с. Розваж Острозького району (регент Марина Осипенкова), хор Свято-Троїцького храму Басів Кут (регент Неоніла Огороднік) та хор Свято-Різдво-Богородичного храму с. Плоске Острозького району (регент Олександр Кравцов).

По завершенню виступу всі учасники отримали дипломи, памятні сувеніри та подарунки від спонсорів і меценатів фестивалю.