joomla

З 9 по 14 березня, з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, відбулась шоста, волонтерсько-капеланська поїздка настоятеля Свято-Преображенськї парафії с. Олександрія, прот. Сергія Сергійовича Лучаніна до українських захисників-добровольців на сході України.

Цього разу, завдяки добрим людям, котрі не втратили віру в перемогу над російським агресором і загарбником, продовольча та технічна допомога для воїнів була зібрала надто великою та обширною. Окрім завантаженої машини військової швидкої допомоги додатково довелося чіпляти причеп, котрий теж був переповненим. До допомоги нашим захисникам в цей раз, з власної ініціативи, долучились також віряни новоствореної Свято-Михайлівської парафії с. Великий Житин, Рівненського району на чолі з настоятелем прот. Юрієм Пелехом. Ними було зібрано чимало продуків хачування, консервації, зліплено вареників, закуплені мастило для зброї та акумулятори до рацій.

Парафіяни ж Свято-Преображенської парафії с. Олександрія, як і завжди, починаючи з жовтня 2015 року, зліпили, зварили та пролили смальцем 58 відер вареників, пельмень та налисників. Цю ж українську страву у кількості 12 відер зготували також медпрацівники КНП Олександрійська районна лікарня (реабілітаційне відділення). До допомоги нашим захисникам поряд зі всіма долучилась теж Олександрійська ЗОШ.

Уся ця допомога, яка була розприділена між бійцями 1-штурмової роти УДА ПС, 10-резервної сотні ДУК ПС, третьою окремою ротою медичного управління ДУК ПС, які дислокуються на передових позиціях в с. піски, Карлівка, Павлівка, Новгородське, була поєднана з духовною допомогою. Щоденно, на позиціях чи розташуванні, бійці збирались на ранкові та вечірні молитви, під час яких, з особливою вірою та увагою слухали молитву, яка постійно звершується в усіх храмах ПЦУ "Молитва за Україну в час нашестя чужинців". Окроплення свяченою водою бійців завершувалось освяченням їх особистої зброї, техніки. Здійснювались  Таїнства Сповіді та Святого Причастя, кожен отримував молитовник українського воїна, іконки, натільні хрестики.

Бойовий дух, підкріплений допомогою небайдужих до воїнів вірян, молитва за них та разом з ними, зібрана та доставлена поміч їм, - є беззаперечним впевненням в перемогу з честю над загарбницькою московією.

 

 протоієрей Сергій Лучанін