joomla

90569399 2846540028755453 298083653898993664 oУ третю неділю Великого посту Церква по-особливому вшановує та виносить на поклоніння Святий і Животворчий Хрест Господній, прославляючи спасительні страждання розіп’ятого Господа нашого Ісуса Христа. Ця неділя носить назву Хрестопоклонної. 

Християнам Хрест даний як духовний щит та символ віри. Свята Церква порівнює Хрест Господній із райським Деревом життя. Цим знаменням увінчуються храми, натільний хрестик надівають кожній людині під час Таїнства хрещення, ми носимо його на собі на свідчення нашої віри в Спасителя, розіп’ятого і воскреслого, а коли хочемо прикликати на себе Боже благословіння, то покладаємо на себе хресне знамення в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. 

Знаряддя ганебної страти Господь Ісус Христос освятив Своїми стражданнями і Своєю Кров’ю, зробивши його знаряддям нашого спасіння. Святий Хрест нагадує нам про безкінечну Божу любов до нас, Христові страждання задля всіх нас і наш обов’язок нести власний хрест щоденного життя. Під час сьогоднішнього Євангельського читання ми чуємо вчення Спасителя щодо несіння хреста, який повинен взяти кожен, хто бажає йти за Господом: «До всіх же сказав: якщо хто хоче йти за Мною, нехай зречеться себе, візьме хрест свій та йде за Мною» (Лк. 9: 23). Наш хрест – це жертовна любов до Бога і до ближніх, виконання заповідей Господніх. Хрест Господній для нас є нагадуванням та утвердженням в тому, що ми маємо пройти власним хресним шляхом, повним не лише радості, але й випробувань та скорбот, але в кінці цього шляху, якщо пройдемо його достойно, буде не занепад, а перемога. 

Тому ми знову і знову сьогодні прославляємо Христове розп’яття і воскресіння. І символічно поклоняючись, схиляємося до землі, а потім піднімаємося – як Ісус Христос зійшов аж до пекла, щоби вивести звідти тих, хто були зв’язані гріхом, і від найнижчого піднісся до найвищого, Царства Небесного, сівши праворуч Отця. Тому для нас Хрест – нагадування про страждання та смерть Спасителя, але водночас і знамення Його перемоги. Христос переміг – і ми разом з Ним переможемо. Слава, Господи, Хресту Твоєму Чесному!

Пресслужба Київської Митрополії