joomla

17 травня 2020 року, в п’яту неділю після Пасхи, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон очолив Божественну літургію у Свято-Воскресенському кафедральному соборі міста Рівне. 

 

Ця неділя іменується неділею про Самарянку – від Євангельського читання, яке чуємо цього дня за Божественною літургією. Євангелист Іоан розповідає про зустріч Спасителя із самаритянською жінкою біля колодязя Якова. Ця чудова історія показує, як блага звістка Господа звернена до людей усіх народів. Настає час, каже Ісус Христос, коли істиннне поклоніння Небесному Отцю буде відбуватися не на якомусь особливому святому місці, а у Дусі та істині.

 

За літургією владиці співслужили клірики кафедрального храму та протодиякон Олександр Тарасенко. 

 

Під час відправи архієрей прочитав молитву про припинення пошесті згубної (епідемії), а також помолився за жертв політичних репресій.

 

За богослужінням, після постиргу в четця та іподияконської хіротесії, архієпископ Іларіон висвятив у сан диякона випускника Рівненської духовної семінарії Миколу Омельчука.

 

Прикінці відправи благочинний Свято-Воскресенського собору протоієрей Сергій Лучанін, від імені духовенства та парафіян кафедрального храму, привітав владику Іларіона з 12 річницею архієрейського служіння, яке архіпастир відзначав напередодні. На знак шани та поваги до архієрея протоієрей Сергій вручив владиці просфору та запашний коровай.

 

Своєю чергою архієпископ Іларіон подякував за привітання та, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, нагородив благодійників Лілію Шиляєву та Василя Мосійчука Митрополичими благословенними грамотами з відзнаками.

 

Завершилось недільне Богослужіння молитвою за Україну «Боже, Великий Єдиний».

Пресслужба Рівненсько єпархії

фото Василь Мосійчук