joomla

103177664 2622497341299152 2715297822464718370 oКожне життя – це дар Божий, і його поява та зростання в мирі й благодаті можливі тоді, коли є любов. Бог через любов єднає чоловіка і дружину, Він благословляє шлюб, в якому мають досягатися гармонія у поєднанні душ, почуттів, волі, прагнень та бажань. З волі Божої сім’я виникла раніше за будь-які інші людські інституції. І першу сім’ю створив Сам Бог, благословивши наших прабатьків Адама і Єву. Також перше чудо Господь наш Ісус Христос сотворив саме на весіллі у Кані Галілейській, куди був запрошений з учениками та Божою Матір’ю.

 

Закон справжньої любові, яка наближає до Бога, полягає в тому, щоби дарувати щастя іншій людині. З любові проростає довіра, після довіри – віра у вашу другу половинку, яка надихає та окриляє і є важливою в шлюбі, а ще – вірність. І так будуються відкриті та щирі стосунки. Будівництво сім’ї можна порівняти з будівництвом дому. Нерідко у Священному Писанні слово «дім» вживається у значенні сім’ї. Наприклад, Йосиф походив із дому Давидового. А також вживається у значенні царств, тобто цілої країни та народу. Це будівництво має мати тверду основу, будуватися на фундаменті чи як сказано в Євангелії «на камені», а не на піску. Ця Основа без Якої неможливо підтримувати тепло сімейної злагоди – це присутність у вашому житті Господа Ісуса Христа. Саме Бог є тим джерелом щастя, звідки ми черпаємо любов, терпіння, тепло та турботу, якими ділимося із рідними та близькими.

 

Тож будуйте ваші сім’ї на міцній основі, де Господь на першому місці, а все інше – на своєму, де присутня молитва, де панує взаємна повага, турбота про благо іншого, емоційне та фізичне здоров’я, відсутність залежностей і зловживань. Пам’ятайте, що міцна сім’я – це запорука успішної України. Нехай усіх вас благословить Господь!

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній