joomla

7a3bbaf2-de5f-47dc-b2d3-d9e1961aae60Його Всесвятості ВАРФОЛОМІЮ,

Архієпископу Константинополя – Нового Риму,

Вселенському Патріарху

Ваша Всесвятосте!

Цим листом бажаю засвідчити Вам, улюбленому в Господі брату і співслужителю, мою особисту та повноти нашої автокефальної Православної Церкви України підтримку в дні складних викликів для Великої Христової Церкви у Константинополі та для всього християнського світу.

Із занепокоєнням і великим сумом ми бачмо, що зміни в статусі собору Святої Софії Константинопольської, від яких багато релігійних і світських діячів по всьому світу просили утриматися, все ж відбуваються. Усі внутрішні та зовнішні наслідки цих змін важко прогнозувати, але очевидним є те, що вони посилюють біль ран минулого та ділять суспільства і людей, примножуючи суперечності, якими і так сповнений світ.

Приймаючи ці події, як попущення Боже, ми у скорботі покладаємо на Господа всю надію, бо Він має силу і владу навіть важкі обставини обертати до кращих наслідків. В таких обставинах втіхою нам є слова Самого Христа Спасителя: «Досить для тебе благодаті Моєї, бо сила Моя виявляється в немочі» (2 Кор. 12:9).

Ваша Всесвятосте!

На знак молитовної солідарності з Вами, Першим серед Предстоятелів Помісних Православних Церков, та нашою Матір’ю-Церквою, Вселенським Патріархатом, з мого благословення у храмах Православної Церкви України 24 липня відбудуться богослужіння з піднесенням молитов до Пресвятої Богородиці та з читанням Акафісту.

Символічно, що саме цього дня, 24 липня, ми вшановуємо святу рівноапостольну княгиню Ольгу, бабцю святого князя Володимира Великого, хрестителя Руси-України. Згідно з літописами, вона у Константинополі під час особистого візиту, як правительниця Руси, приняла хрещення та ім’я Єлени, матері рівноапостольного царя Костянтина. Її приклад знову нагадує нам про нерозривний духовний зв’язок Матері-Церкви Константинопольської з Дочкою-Церквою Київською і всієї Руси-України. Тому ваш біль – це біль і для нас та для Повноти Православ’я.

І цей біль є особливо важким тому, що ми бачимо, як деякі з наших братів замість підтримки Матері-Церкви молитвою і справами, використовують обставини цього часу для повторення звинувачень та виявлення зневаги до Вселенського Патріархату і особисто до Вашої Всесвятості. Відповіддю таким нехай буде слово молитви: «Вони проклинають, а Ти благослови. Вони нападають, але нехай будуть посоромлені; а раб Твій нехай возрадується» (Пс. 108:28).

З молитвою про Вас, про нашу Матір-Церкву і про захист і допомогу Божу та Пресвятої Богородиці,

Ваш у Господі брат і співслужитель

ЕПІФАНІЙ

Митрополит Київський і всієї України

23 липня 2020 р.

№175