joomla

1 вересня, у Свято-Воскресенському кафедральному соборі, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, очолив молебень перед початком нового навчального року у Рівненській Духовній семінарії. 

 

Владиці співслужив ректор духовної школи протоієрей Віталій Лотоцький та викладачі у священичому сані. З особливим трепетом підносились молитви за успіх тих, хто навчає і навчається, при виконанні богослужбового співу семінарського хору під керівництвом Ірини Пасічник. 

 

У вітальному слові архієрей привітав викладачів і студентів, та їхніх батьків з початком нового навчального року, наголосивши: “Господь попускає для нас певні випробування, бо чекає від нас, щоб світло наше світило перед людьми, щоб люди бачачи наші добрі діла, прославляли і величали Отця нашого Небесного. Отже студент у викладачеві повинен бачити світло,.. і тоді студенти, бачачи в нас ці знання будуть намагатися й тягнутися до того, щоб і самим бути такими, щоб зно­ву ж таки, вдосконалюючись у Христовій науці, ствердно стояти у істині. Ствердно стояти у істині – це не просто фраза, це повинно стати нашою реальністю. Сьогодні світ переважно живе поза християнськими цінностями. Але як ми можемо цьому світові благовіствувати Євангеліє, коли ми самі нерідко залежимо від нього… Ми повинні стати сіллю й будителями морально зубожілого суспільства… ми просто покликані бути закваскою суспільства, формувати освічених, достойних пастирів.” 

 

Ці архипастирські слова набули особливої актуальності, адже для Рівненської Духовної семінарії новий 2020-2021 навчальний рік позначений ювілеєм 20-річчя існування вищого духовного навчального закладу Рівненської єпархії. 

 

Наостанок архієпископ Іларіон окропив викладачів та студентів освяченою водою для зміцнення тілесних сил та на знак Божої помочі у всіх духовно-моральних зростаннях. 

 

Після пам’ятного спільного фото, всі студенти були запрошені на першу лекцію в цьому навчальному році, яку провели класні наставники, де було найперше наголошено на дотриманні карантинних умов, правил поведінки семінариста та необхідності суворого дотриманні особистої гігієни.

За інформацією http://seminaria.rv.ua