joomla

                  «Хто Божого Царства не прийме, як дитя, той у нього не ввійде» (Лк.18:17)

Дитинство – особливий і незабутній період у житті кожного з нас, адже – це частинка нашого безтурботного, грайливого, мрійливого і радісного життя, яке проходить в обіймах турботи і опіки наших батьків, любов яких нас окриляє і підтримує, любов, яка веде нас через усе життя.

Саме сім’я завжди була і буде найвпливовішою силою в житті дитини, сім’я – це домашня Церква. Те, чого дитя навчиться в сімейному оточенні, вплине на її життя більше, ніж будь-який інший чинник.  Адже в дитинстві формуються перші кроки до становлення особистості. Тому більшість батьків добре розуміють, що для гармонійного формування особистості дитини необхідно розвивати її всебічно: фізично, інтелектуально, соціально і духовно.

Саме Недільна школа допомагає батькам у духовному розвитку діток, бо навчально-виховний процес  тут базується на основі вивчення Божого Слова, уроки проходять Христоцентрично і допомагають учням усвідомити, що Господь є Незмінним Провідником через усі періоди і етапи нашого життя, а тому ми є не тільки частинкою своєї  родини, але і частинкою православної родини, яка становить громаду Церкви.

20 років поспіль діє при Свято-Покровському кафедральному соборі м.Рівне Недільна школа «Премудрість Божа», в якій навчаються сотні діток. Заняття проходять відповідно затверджненої програми та з урахуванням віку дітей. На сторінках Біблії дітям розкривається зміст текстів Старого і Нового Заповіту, учні вивчають основи катехизису та літургіки, більше дізнаються про свята Православної Церкви, знайомляться з життям Святих, пізнають основи християнської віри, що сприяє поглибленню їх молитовного життя і закладає основу їх духовного розвитку.

В Недільній школі «Премудрість Божа» навчаються дітки різного віку: дошкільнята, школярі початкової, середньої та старшої ланки, а також молодь. В цілому школа налічує вісім різновікових груп, в яких навчається понад 250 учнів, а заняття проводять кваліфіковані педагоги.

 Уроки розпочинаються і закінчуються молитвою, діти перебувають під постійною духовною опікою священнослужителів, системно звершуються Літургії для дітей. Також, крім традиційних занять, дітки розвивають свої здібності в творчій майстерні, проводять спільні чаювання в трапезній собору. Невід’ємною частинкою Недільної школи є дитячий хор, який духовними піснеспівами супроводжує Літургії для дітей, а також юні хористи вітають наших парафіян під час свят та долучаються до різних соціальних проектів. Наші вихованці беруть участь у різноманітних благодійних акціях, відвідують діток з особливими потребами, людей похилого віку, інвалідів, не забувають і про наших воїнів, проводять різноманітні ярмарки. Щорічно для дітей організовуються Різдвяні фестивалі та Фестивалі дитячої творчості «Я-дитина Божа», проходять табори та паломництва в межах України та за кордоном, випускники отримують Памятки про навчання у Недільній школі.

Цьогоріч, з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, навчальний рік у Недільній школі розпочався 20 вересня на території собору традиційним молебнем перед навчанням, який очолив прот.Петро Мартинюк у співслужінні прот.Василя Рудніцького і прот.Миколи Капітули. Після молебню відбулися урочистості з нагоди 20-річчя діяльності Недільної школи «Премудрість Божа». Під час урочистих заходів звучали теплі слова привітань від гостей,випускників та батьків наших вихованців, юні хористи дарували свої піснеспіви всім присутнім, а дітки молодшої групи декламували вірші і бажали: «Школі рідній, дорогій духовно процвітати і ювілей ще не один відзначати» .

 За активну участь у життєдіяльності Недільної школи були відзначені Грамотами та Подяками: вчителі, діти, благодійники, батьки та волонтери. 

У цей день було багато сюрпризів від самих благодійників, які дарували канцтовари, солодощі і інтерактивне обладнання у вигляді дошки, за допомогою якої можна буде ефективніше проводити навчальний процес. Хочеться висловити подяку всім людям щедрих сердець, благодійність яких допомагає розвивати матеріально-технічну базу Недільної школи нашого собору, зокрема: Віктору Шакирзяну, Миколі Іванову, Віктору Жабчику, Івану Усачуку, Юрію Шереметі, а також батькам-благодійникам: Олексію Муляренко, Олександру Бабату та родині Євтушенко і всім тим, хто безіменно робить благі справи для розвитку нашої школи. Особлива подяка Настоятелю Свято-Покровського собору, Владиці Іларіону, за багаторічну батьківську турботу і піклування, яку він проявляє до діток Недільної школи нашого храму.

Отож, саме під час навчання у Недільній школі діти вчаться молитися, читати та розуміти Слово Боже, пізнають християнські цінності, навчаються співпереживати, терпіти, прощати образи, відповідати за свої слова та вчинки, допомагати ближнім, шанувати батьків, а головне - щоденно спілкуватися з Богом і довіряти Йому своє життя. 

Мирослава Хоміцька,

завідувачка Недільної школи