joomla

«Отець сиріт і Суддя вдовиць – Бог, Він у святих оселях Своїх» (Пс.67:5)

 

У Біблії багато разів зустрічаємо, що особливим є Боже піклування про сиріт, для яких Господь виступає захисником: «…сироти не будеш гнобити» (Вих.22:21).

 

Основна цінність сьогодення полягає у тому, що всі дітки мають розвиватися у люблячих сім’ях, де б вони відчували батьківську турботу, ласку і любов. Та за різних життєвих обставин сім’ї розпадаються, чи стається непоправне, коли дітки залишаються напівсиротами або сиротами. Тоді дитині надається відповідний статус і можливість влаштування у нову родину за пріорітетами: усиновлення, опіка, піклування, влаштування у прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, тощо.

 

Не стоїть осторонь цієї проблеми і Православна Церква, яка завжди  підносить посилені молитви за сиріток у Всеукраїнський день молитви за сиріт і, традиційно, з благословіння архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, у Свято-Покровському кафедральному соборі нашого міста проходять благодійні ярмарки та збір коштів для діток-сиріт, які проводять вихованці Недільної школи собору.

 

Зокрема, завдяки благодійним пожертвам наших парафіян, цьогоріч вихованці школи зібрали 10 000 грн., які були розподілені між 16 дітками-сиротами та напівсиротами у формі продуктових пакетів та конвертів з грошовими сумами і вручені в класі Недільної школи собору. Така допомога була надана дітям наших парафіян, а також дітям с.Городок та с.Дядьковичі. Вперше така допомога була надана і сиротам, які проживають у соціальному гуртожитку нашого міста, а також, традиційно, фрукти були передані вихованцям КЗ «Центр реабілітації та паліативної допомоги» (колишній Будинок дитини).

 

Хочеться висловити велику подяку парафіянам Свято-Покровського собору за благодійні пожертви та дирекції ПП «Віліс» за безкоштовне надання продукції підприємства у вигляді макаронів та повидла.

 

Отож, чужих дітей не буває і кожен з нас шукає свою співучасть у долі таких діток, адже сирітство в наш час –  явище соціальне.

 

Мирослава Хоміцька,

завідувачка Недільної школи