joomla

18 січня 2021 року, у Навечір’я Богоявлення, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон очолив урочисте богослужіння у Свято-Воскресенському кафедральному соборі міста Рівне.

 

Згідно церковного уставу цього дня звершуються  великі (царські) часи Навечір’я Богоявлення та зображальні. Потім служиться велика вечірня, яка переходить у літургію святителя Василія Великого. Остання складова святкового богослужіння – чин Великого освячення води. Вода ця називається Великою агіасмою (з давньогрецької – святиня) і звершується два рази на рік – у святвечір, і безпосередньо у день свята Богоявлення. Освячення в обидва дні проходить однаковим чином, тому вода, освячена у ці дні, нічим не відрізняється.

 

За богослужінням владиці співслужили клірики кафедрального храму.

 

Під час Малого входу архієпископ Іларіон, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, нагородив старосту собору, протодиякона Михайла Герасимчука правом носіння камилавки.

 

За літургією була піднесена молитва за Українських захисників та за визволення від нашестя чужинців, а також всеукраїнська молитва про позбавлення від епідемії коронавірусу.

 

Під час богослужінням архієпископ Іларіон висвятив вихованця Рівненської духовної семінарії диякона Анатолія Новачука на священика.

 

Прикінці святкового богослужіння архієпископ Іларіон окропив присутніх освяченою водою та привітав духовенство і парафіян із наступаючим святом Богоявлення.

Пресслужба Рівненської єпархії