joomla

Традиційно, наприкінці зими, у столиці нашої держави проходить Всеукраїнський з’їзд православної молоді. Та карантинні заходи унеможливлюють проведення масштабних проектів, а тому Синодальне управління у справах молоді Православної Церкви України організувало Всеукраїнську молодіжну онлайн-зустріч на тему: «Усвідомлена віра в секулярному суспільстві», яка відбулася 21 лютого у форматі онлайн-конференції.

 

Представники молодіжного осередку Рівненської єпархії є постійними учасниками Всеукраїнських молодіжних з’їздів, а тому активно долучилися і до цьогорічної онлайн-зустрічі, адже такі онлайн-формати дозволяють кожному бажаючому, після попередньої реєстрації, стати учасником спілкування. Тому активна молодь(40 осіб) зібралася в приміщенні РДС для участі у онлайн-конференції, а одночасно відбулися і точкові підключення з різних населених пунктів нашої єпархії.

 

Слід зазначити, що до цьогорічного молодіжного заходу долучилися і представники інших країн: Канади, Чехії, Франції, Австрії.

 

З вітальним словом духовної настанови до молоді звернувся Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, який у своєму виступі зазначив, що саме віра в Бога є мотивуючим фактором у подоланні перешкод та досягненні певних життєвих висот.

 

Голова Синодального управління у справах молоді Православної Церкви України архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір презентував план майбутніх заходів Управління та представив спікерів онлайн-конференції, серед яких були:

 

-речник Київської Митрополії, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря);

-релігієзнавець, кандитат філософських наук - Ігор Козловський;

-декан богословського факультету Університету гуманітарних наук (Тбілісі, Грузія) - Гоча Барнаві.

 

Було розглянуто ряд питань, що турбують молодь, зокрема:

*Проблема внутрішньої кризи та пошук сенсів життя.

*Фактори, що впливають на формування світогляду молоді.

*Духовність та свобода: як поєднати ці фактори у своєму житті?

*Роль Церкви у сучасному світі.

 

Кожен учасник зміг поставити власне запитання про духовність у сучасному світі, проблеми внутрішньої кризи та фактори, що формують світогляд сучасної людини.

 

Також на зустріч був запрошений особливий гість – Тарас Тополя (гурт «Антитіла»).

Онлайн-конференції є вимогою часу, але молодь з нетерпінням чекає безпосередніх зустрічей у колі однолітків, цікавих мандрівок, таборів, духовних бесід, вечірніх ватр та інших заходів, під час яких вона зможе духовно збагатитися та весело і пізнавально провести час. 

 

 

                                      Мирослава Хоміцька,

голова Єпархіального відділу функціонування

парафіяльних недільних шкіл та катехизації молоді