joomla

19 березня 2021 р., у п’ятницю першого тижня Великого посту, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон очолив літургію Ранішосвячених Дарів у Свято-Воскресенському кафедральному соборі міста Рівне.

 

Його Високопреосвященству співслужили клірики кафедрального храму.

 

По завершенні літургії владика Іларіон звершив чин молебного співу великомученику Феодору Тирону та прочитав молитву над коливом.

 

Довідка:

У п'ятницю першого тижня Великого посту по завершенні літургії здійснюється освячення колива - відвареної пшениці з медом, в пам'ять святого великомученика Феодора Тирона, який надав допомогу християнам  в час посту.

 

Візантійський імператор Юліан Відступник у 362 р. наказав у місті Антіохії таємно окропити кров'ю ідоложертовних тварин усі харчі. Але святий великомученик Феодор Тирон, спалений у 306 році за визнання Христової віри, явився уві сні антіохійському єпископу Євдоксію, відкрив йому таємне розпорядження Юліана і повелів упродовж усього тижня нічого не купувати на ринку, а харчуватися коливом.

 

З тих пір свята Церква постановила святкувати пам’ять святого Великомученика Феодора Тирона в суботу першої седмиці Великого посту. В п’ятницю, на передодні, по завершенні літургії Ранішосвячених Дарів, Церквою встановлено звершувати молебень великомученику Феодору Тирону, прикінці якого освячується приготовлене коливо, яке роздається вірянам. 

 

 

 

Пресслужба Рівненської єпархії