joomla

28 березня ввечері, у другу неділю Великого посту, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон очолив вечірню і Пасію з читанням страсного Євангелія від апостола і євангелиста Матфея. 

 

Владиці співслужили клірики кафедрального храму.

 

Пасія – найбільш пізнє за своїм виникненням богослужіння. Слово «пасія» – з грецької – «страждання». Це зворушливе богослужіння було складене в середині XVII ст. великим святителем Української Православної Церкви – митрополитом Петром (Могилою), творцем багатьох літургічних форм.

 

Пасіями називаються особливі служби, що звершуються в період Великого посту чотири рази, за числом читання страсних Євангелій згідно зі всіма євангелістами. 

 

Сама назва «пасія» красномовно говорить нам про зміст цього великопосного богослужіння, на якому оспівуються Страждання Господа, Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Піснеспіви, які виконуються під час цієї служби, своєю мелодійністю і змістом розчулюють серце віруючої людини. 

 

Пасія спонукає християн, згадуючи розп’яття Господнє, Його Страждання, співрозп’ястись Христу і пам’ятати: «...ті, що Христові є, плоть свою розп’яли з пристрастями і похотями» (Гал. 5. 24). 

 

Під час цього богослужіння людина-християнин надихається до подвигу, удосконалення, слідування за Христом, що і є метою, не тільки посту, але й усього християнського життя.

 

 

Пресслужба Рівненської єпархії

фото Василь Мосійчук