joomla

В управлінні оперативного командування «Захід» відбулось урочисте шикування військовослужбовців з нагоди 6 річниці створення військової частини. Привітали військовий колектив колишні командувачі 13-го армійського корпусу (оперативного командування) та їх заступники: генерал-полковники у відставці Микола Петрук та Ігор Колесник, генерал-лейтенанти Михайло Куцин й Сергій Горошніков, генерал-майор Віктор Омельченко.

 

Слова вдячності й подяки цього дня промовив архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, керівники обласної та місцевої влади.

 

З далекого березня 2014 року війська ОК «Захід», правонаступники 13 загальновійськової армії, першими вирушили до східних кордонів нашої країни, щоб відстояти свою незалежність та стати на шляху російських військ. Тоді все для нас було вперше: блокпости та опорні пункти, перші виходи розвідувальних груп. Саме тоді стало зрозуміло, що це війна. Було складно та ми вистояли. Пишаюся тим, що стою з вами в одному строю. Завдяки вашій відвазі, мужності та героїзму продемонстрованим у ході виконання бойових завдань на території Луганської та Донецької областей над багатьма містами та селами знову замайорів державний прапор України, – зазначив командувач військ оперативного командування «Захід» генерал-майор Сергій Шаптала додавши, що в цей святковий день схиляє голову перед родинами героїв, що віддали своє життя заради нашої незалежності. Ми ніколи не забудемо ваші імена, ніколи не пробачимо ворогу наших втрат, а пам'ять про вас навіки буде у наших серцях.

 

Хвилиною мовчання присутні вшанували воїнів, що загинули під час участі у бойових діях та поклали квіти до пам’ятника Загиблим за Україну.

 

Наприкінці заходу генерал-майор Сергій Шаптала за сумлінну службу та звитягу вручив підлеглим відзнаки, медалі та цінні подарунки від себе та вищого військового курівництва Держави. В свою чергу, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, відзначив командувача ОК «Захід» генерал-майора Сергія Шапталу Орденом святого архістратига Божого Михаїла ІІ ступеня. Підполковник Володимир Демедюк був відзначений Митрополичою благословенною грамотою з відзнакою, підполковник Сергій Квятковський та капітан Олег Здебський Митрополичою благословенною грамотою, а підполковник Іван Каращук та капітан Віталій Рацієвський Архієрейськими благословенними грамотами.

 

Ряд військовослужбовців також відзначили від Рівненської обласної державної адміністрації, обласної ради та виконавчого комітету міста Рівного.

 

 

Пресслужба Рівненської єпархії

за інформацією Віктора Шубеца