joomla

14 вересня 2021 року, у свято Собору Вінницьких святих, в день церковного новоліття та день пам'яті преподобного Симеона Стовпника, у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Вінниці була звершена урочиста Божественна Літургія. 

 

Богослужіння очолив митрополит Вінницький і Барський Симеон. Владиці співслужили митрополит Вінницький і Брацлавський Роман, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей, єпископ Хмельницький і Кам'янець-Подільський Павло, а також клірики Вінницько-Барської єпархії та гості у священному сані.

 

Під час літургії, з нагоди Дня тезоіменитства митрополита Симеона, підносилися особливі прохання за Архіпастиря.

 

По завершенні богослужіння був відправлений молебень всім святим землі Вінницької і преподобному Симеону Стовпнику.

 

Зі словами вітань, як член Священного Синоду, від імені Предстоятеля Православної Церкви України, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, членів Священного Синоду та єпископату до митрополита Симеона звернувся владика Димитрій. Архієрей побажав імениннику міцного здоров'я, миру та Божого благословення у його архіпастирських трудах на благо Святої Церкви.

 

Зі словами вітання від імені духовенства до митрополита Симеона звернувся секретар управління Вінницько-Барської єпархії протодиякон Владислав Демченко. Також Архіпастиря привітала ігуменя Вінницького жіночого монастиря на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці матінка Єліконида (Воєвода).

 

До привітань приєднались голова Вінницької облдержадміністрації (2015-2019 рр.) Валерій Коровій та начальник управління у справах національностей та релігій Ігор Салецький. З нагоди свята митрополита Симеона було нагороджено відзнакою Міністерства оборони України. Нагороду вручив обласний військовий комісар Олег Вінницький, який також долучився до вітань імениннику. Свого Архіпастиря також вітали Архієрейський хор та віряни, які молились під час літургії.

 

Після богослужіння відбулась заупокійна молитва за спочилого вінницького архіпастиря митрополита Макарія (Свистуна), який похований біля кафедрального собору і якому цього року 14 вересня виповнилося б 83 роки.

 

За інформацією https://orthodox.vinnica.ua