joomla

Сімя є основним осередком будь-якого суспільства, в якому навчаються любити, дбати, поважати, довіряти, терпіти, захищати, допомагати один одному і проявляти жертовність. Сам Господь створив інститут сімї через Адама і Єву. Тому сім’я становить домашню Церкву, в якій кожен з нас народжується і розвивається, отримує виховання, перетворюється в служінні один одному, закарбовує в серці перші молитви та відчуття Божої присутності в повсякденному житті. 

Тому Церква завжди стоїть на сторожі традиційних сімейних цінностей, підтримуючи біблійні основи сімейного устрою: «Покине тому чоловік свого батька та матір свою, та й пристане до жінки своєї, - і стануть вони одним тілом» (Бут.2:24)

І саме 22 вересня, у день  вшанування пам'яті святого подружжя праведних Богоотців Іоакима та Анни, які є зразком християнської сім’ї, в усіх храмах Православної Церкви України лунають молитви за сім’ю, за мир і злагоду, однодумність і взаємну любов, добре виховання дітей, за духовні блага та добробут у родинах.

Тому закономірно, що у День молитви за сім’ю, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Синодальним управлінням у справах сім’ї ПЦУ був організований  практичний семінар для голів єпархіальних відділів у справах сім’ї нашої Церкви. З благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона до заходу долучилися і представники Рівненської єпархії.

 Розпочався семінар Святковим молебнем за українські сімї, який був звершений у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі. Після молитви розпочалася практична частина семінару, яка проходила у залі засідань Вченої ради КПБА . 

Зі вступним словом до присутніх звернувся голова Синодального управління у справах сім’ї ПЦУ прот.Іван Гищук, який окреслив напрямки роботи семінару та зазначив, що метою створення даного управління є важливість розвитку та поширення православної місії і духовно-просвітницької діяльності в царині подружжя, сім’ї та родини.

Також до присутніх звернувся архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, який зауважив, що християнська сім’я створюється на землі, щоб прямувати до вічності, до Царства Божого і Церква має допомагати їй на цьому шляху, долаючи перепони секуляризованого світу.

На семінарі до розгляду були представлені такі теми: «Стан інституту сім’ї в Україні», «Підготовка до шлюбу», «Психологічні інструменти в сімейному душпастирстві».

Учасники заходу ділилися напрацюваннями та досвідом своєї роботи з подружжями та родинами на парафіях, активно дискутували.

 Результатом проведення семінару стало вироблення стратегій пастирської роботи з молоддю, яка вступає до шлюбу та проведення сімейних заходів на парафіях нашої Церкви.   

                                                                                              Мирослава Хоміцька