joomla

Церква не проти використання технічних засобів комунікації і сама активно їх застосовує. Однак живе, особисте спілкування не можна повноцінно замінити його похідною – спілкуванням онлайн.

Про це написав предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній на своїй сторінці в Facebook.

“…жодна онлайн-трансляція не замінить реальних богослужінь у храмі, особливого єднання у Таїнстві Святої Євхаристії, теплоти спільної молитви та сердечності молитовних подяк. Так само, ніякий смайлик не замінить щирої усмішки, жодне смс не передасть ласку рідного голосу, а відеозв’язок – теплоту обіймів чи почуттів. Віртуальне ніколи повноцінно не замінить справжнього, живого людського спілкування, не дасть відчути істинного душевного тепла, неповторного духовного єднання. Коли дитина змалечку отримує у руки планшет чи телефон замість уваги і тепла батьків, то потім виявляється, що вона їх не розуміє, не слухає і їй нема про що з ними говорити”, – зазначає предстоятель.

За його словами, завдяки технічному прогресу сучасні діти доволі швидко дорослішають, але недоліком цього є те, що вони не встигають відчути всю повноту й радість дитинства, пережити цілий спектр щирих дитячих емоцій, вражень.

“Це суттєво впливає на їхній душевний і психологічний розвиток, що в різних реальних життєвих ситуаціях може дати зовсім непередбачувані результати”, – вважає митрополит Епіфаній.

Він закликає батьків: “Головне – завжди будьте поруч із ними. Щоби вони відчували вашу підтримку, яка би не давала їм впасти, опору й надію. Будьте рідними й близькими не на словах, а на ділі, за духом, серцем”.

“Коли йде з цього світу людина, її рідні завжди жалкують, що не встигли: чогось сказати, набутися разом, чогось зробити, поговорити… Тож не лінуйтеся, не відкладайте на потім, не підмінюйте штучним справжнє і встигніть, поки є час!  За кілька тисячоліть ніхто ефективнішої та дієвої форми обміну думками, почуттями, переживаннями за живе спілкування не придумав. Тож не закривайтеся, не ховайтеся за різноманітними пристроями – частіше розмовляйте, слухайте і чуйте одне одного, даруйте радість, добро і надію – як власним прикладом показував і заповідав нам робити Спаситель наш Господь Ісус Христос”, – зазначив предстоятель ПЦУ.