joomla

У Варашській громаді відбувся перший молитовний сніданок, на якому керівництво громади, депутати міської та обласної рад, спільно з представниками духовенства молилися про захист і Божу охорону для Вараської громади та всієї України.

 

30 грудня у Палаці культури ВП РАЕС ім. Лесі Українки пролунали молитви за мир, військовослужбовців і волонтерів, медичних працівників, освітян, сім’ю, економіку, владу.

 

На запрошення організаторів участь в заході взяв архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон. Владику супроводжував благочинний Варашського благочиння протоієрей Віталій Боднар, намісник Свято-Георгіївського чоловічого монастиря архімандрит Софроній (Бордюк) та духовенство Варашського благочиння.

 

Під час молитовного сніданку владика Іларіон звернувся до присутніх із словом:

 

«Всечесні отці, воїни, волонтери, шановні представники влади, органи місцевого самоврядування, керівники підприємств та бізнесу.

 

Сьогодні, напередодні Різдвяних свят та Нового року, маю можливість привітати всіх вас на першому молитовному сніданку у м. Вараш. Тут зібралася рoдина — рoдина, яка має oдногo Отця та одні і ті ж цінності, які дані Богом для всього людства і записані в «Книзі книг», - Біблії.

 

Святий апостол Павло у першому посланні до Солунян нагадує нам: «Завжди радiйте. Безперестанно молiться. За все дякуйте: бо така щодо вас воля Божа у Христi Iсусi». (1 Сол. 5. 16-18) Ця настанова святого апостола дає нам напрямок нашого спілкування з Творцем, який має бути пройнятий любов’ю до Бога і ближнього у нашому повсякденному житті. Як не можнa oдин рaз і на все життя пoмoлитися, так  не можна, щоб наші добрі справи були поодинокими. Саме тому апостол Павло і наголошує «безперестанно».

 

Дорогі брати і сестри. Розбудовуючи нашу ще молоду, проте з величезним історичним досвідом державу, яка сотні років перебувала під політичним і релігійним утиском нашого північного сусіда, нам потрібно переймати кращий досвід державотворення у європейських і світових країн, який буде не лише доповнювати і збагачувати традиційну духовно-релігійну сферу, але і формувати фундамент для  становлення по справжньому незалежної держави, - України.

 

Ми сьогодні вболіваємо, переживаємо і цінуємо наших воїнів-захисників, які на Сході України власним життя відстоюють нашу незалежність, ставши в буквальному розумінні видимим щитом нашого миру. Хочу вас всіх запевнити, що Українська Помісна Православна Церква завжди відстоювала і надалі буде стояти на національно-патріотичних засадах державотворення і закликати всіх у спільних молитвах до любові, єдності та взаєморозуміння. Про що ми і молимось повсякчасно «В єдності сила народу, Боже нам єдність подай».

 

Сьогодні ми вперше зібралися на молитовний сніданок у славному місті Вараш, яке славиться багатьма щирими та працьовитими людьми, плоди праці яких приносять користь цілій державі. Надіюсь на наші подальші спільні молитовні зустрічі бо хто «надіється на Господа… не буде посоромлений повік» (Пс. 30.2).

 

Слава Ісусу Христу! Слава Україні!»

 

Пресслужба Рівненської єпархії