joomla

18 січня 2022 року, у Навечір’я Богоявлення, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон очолив урочисте богослужіння у Свято-Воскресенському кафедральному соборі міста Рівне.

 

Згідно церковного уставу цього дня звершуються  великі (царські) часи Навечір’я Богоявлення та зображальні. Потім служиться велика вечірня, яка переходить у літургію за чином святителя Василія Великого. Остання складова святкового богослужіння – Велике освячення води. Вода ця називається Великою агіасмою (з давньогрецької – святиня) і звершується два рази на рік – у святвечір, і безпосередньо у день свята Богоявлення. Освячення в обидва дні проходить однаковим чином, тому вода, освячена у ці дні, нічим не відрізняється.

 

За богослужінням владиці співслужили клірики кафедрального храму.

  

Під час літургії були піднесенні додаткові прохання за швидке одужання Блаженнійшого Митрополита Епіфанія, за Українських захисників, а також Всеукраїнська молитва про позбавлення від епідемії коронавірусу.

 

Прикінці святкового богослужіння та чину Великого освячення води  архієпископ Іларіон окропив присутніх освяченою водою та привітав духовенство і парафіян із наступаючим святом Богоявлення.

 

 

Пресслужба Рівненської єпархії