joomla

ІларіонДорогі брати і сестри! Цими днями влада та журналісти оприлюднили вражаючі фотографії та відео, зняті на околицях Києва, звідки були вигнанні російські окупанти. 

 

На кадрах задокументовані руйнування та численні тіла беззбройних людських жертв, які лежать на вулицях населених пунктів Київщини. Місцеві жителі піддані свавільним стратам, а велика кількість людей вбиті зі зв’язаними за спиною руками. Такі жахливі злочини рашистів нагадують найтемніші часи «сталінського та нацистського тоталітаризму».

 

І в той же час, коли весь світ побачив злодіяння російських загарбників, московський патріарх Кіріл і надалі підтримує окупантів, називаючи їхні підступні злочини  «подвигом російських солдатів». Тобто звірства у Бучі, Ірпіні, Гостомелі та інших містах України це, за словами московського патріарха, «героїчний подвиг російської армії». Він також бреше, що росія «миролюбива країна», а росіяни «миролюбивий і багатостраждальний народ», та заявляє, що вони взагалі ніколи не прагнули чинити шкоду іншим.

 

Разом з тим митрополит Онуфрій та деякі архієреї московського патріархату в Україні і надалі поминають «велікаго гаспадіна Кіріла», як свого предстоятеля. І це при тому, що за минулі тиждні і сам патріарх Кіріл і провідні богослови російської православної церкви повністю підтримали агресію Росії проти України, прокляли нас як «фашистів» та підтримали російську армію, яка вчиняє варварство у мирних Українських містах.

 

Тому вчергове звертаюсь до духовенство та вірян Української Православної Церкви московського патріархату Рівненщини! Негайно вийдіть з цієї не християнської спільноти під назвою «московська патріархія», яка нічого не має спільного із Церквою Христовою. Адже Церква Божа покликана засуджувати гріх. Однак всі ми є свідками того як ті, хто в першу чергу має виступити проти гріха, не тільки його не засуджує, а навпаки відкрито благословляє. Через це гинуть мирні люди, діти, вагітні жінки, а багато хто стає каліками та інвалідами. Задумайтеся над цим, адже в  Бога нічого не буває забутим. І тотальну брехня «церкви» окупанта, яка зараз безкарно діє в Україні, буде викрита. Бо Господь завжди викриває зло і неправду. 

 

Дорогі владики, отці, брати та сестри! Зараз прийшов час забути взаємні чвари і непорозуміння та об'єднатися перед лицем Божим в єдиній Українській Помісній Православній Церкві. І саме в мирній, єдиній українській державі ми, православні християни, зможемо в мирі молитися, духовно зростати і працювати для майбутнього Церкви Христової та Української Держави.

 

Боже, Великий єдиний, нам Україну храни!

 

Іларіон,

 

архієпископ Рівненський і Острозький