joomla

2022-25026 квітня 2022 року, у Світлий вівторок, в Гурбинському Свято-Воскресенському монастирі на Повстанських могилах було урочисто відзначено Престольне свято головного храму обителі.

 

Також, як і щороку на третій день Великодня, тут, в урочищі «Гурби» на півдні Здолбунівщини, відбулося молитовне вшанування Героїв бою під Гурбами – масштабної битви воїнів Української Повстанської Армії проти окупаційних військ НКВС, яка відбулася 78 років тому.

 

Престольне свято головного храму Гурбинського монастиря завжди поєднує у собі і радісні святкові урочистості і водночас поминальні заходи по вшануванню Героїв Гурбинського бою та всіх українських воїнів, які життя своє поклали за волю й незалежність українського народу, зокрема воїнів-учасників АТО/ООС на сході України.

 

Цьогорічне ж Престольне свято, на жаль, відбувалося вже під час активної навали московських окупантів на Україну, і лави Героїв українського народу поповнили сотні захисників та захисниць України, які самовіддано поклали свої життя у боротьбі за нашу землю упродовж останніх двох місяців масштабної війни.

 

Не оминуло духовенство у молитвах і пам’ять всіх мирних жителів та дітей, що невинно загинули у цій страшній війні, а також усіх жертв Чорнобильської катастрофи, 36-та річниця з дня якої припала на цей день.

 

Святкову Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого на запрошення  Cвященноархімандрита Гурбинського монастиря, архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, очолив митрополит Львівський і Сокальський Димитрій. 

 

Високопреосвященному владиці Димитрію співслужив митрополит Переяславський і Вишневський Олександр, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій,  намісник Гурбинської обителі архімандрит Онуфрій (Ляда) та запрошене духовенство Рівненської, Львівської та інших єпархій.

 

За богослужіннями молилося багато прочан та представників місцевої влади, зокрема голова Рівненської обласної ради Сергій Кондрачук, голова Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль, очільники та представники Здолбунівської та Мізоцької об`єднаних територіальних громад, волонтери, члени НСОУ "Пласт" й інші представники громадськості.

 

По завершенні Божественної літургії на Пантеоні Героїв Гурбинського бою духовенством було відслужено панахиду пасхальним чином.

 

Після панахиди Владика Іларіон прочитав молитву за мир, добробут і спокій в Україні та перемогу українського війська над московськими загарбниками, а також за всіх постраждалих українців під час воєнних дій.

 

З коротким, проте повчальним та утверджуючим словом до присутніх звернувся митрополит Димитрій. У свою чергу архієпископ Іларіон подякував владиці Димитрію та всьому собору єпископату та духовенства за спільну молитву і звершені богослужіння.

 

Завершилися заходи хвилиною мовчання та покладанням квітів від духовенства та представників влади і громадськості.

 

Підписуйтеся на наш канал у Telegram

 

 

 

Прес-служби Свято-Воскресенського

Гурбинського чоловічого монастиря

 

Використано фотоматеріали:

 

фотограма Володимира Карчевського

https://www.facebook.com/vladimir.karchevsku

 

Рівненської обласної ради

https://www.facebook.com/profile.php?id=100002021632918

 

Рівненської обласної військової адміністрації

https://www.facebook.com/RivneODA

 

прес-служби Переяславсько-Вишневської єпархії

https://www.facebook.com/pereyaslav.eparchy/