joomla

фото2У третю неділю після Пасхи Православна Церква вшановує жінок-мироносиць. Символічно, що разом із цим святом сьогодні співпав і День матері. З цієї нагоди архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон привітав жінок та матерів:

 

Дорогі жінки, любі наші матері! Від щирого серця вітаю вас із Неділею жінок-мироносиць та Днем матері! Шанобливе і поважне ставлення до жінки та матері, їх високий авторитет у сім’ї і суспільстві за всіх часів притаманні українському народу, а жіноча та материнська молитва була і є надійною опорою духовності українців.

 

Образ матері, її сердечне тепло та ласка для кожної людини назавжди залишаються найдорожчими святинями, що втілюють моральні чесноти, уособлюють незрадливість і самопожертву, символізують життя, родинне тепло, затишок і всепереможну любов.

 

У цей світлий день, низько вклоняюся вам, дорогі жінки та матері, за вашу віру і терпеливість, за ніжність і ласку, за вашу щоденну нелегку працю, за ваші молитви, які оберігають нас.

 

Доземний уклін усім жінкам, які сьогодні зі зброєю в руках захищають нашу державу від агресора. Дякую і тим, чиї діти, чоловіки, брати та сестри боронять рідну землю від окупантів. Ви витираєте сльози, але відпускаєте їх на війну. Підтримати цей вибір, благословити своїх рідних на захист України – це справжній материнський та жіночий подвиг!

 

Особлива шана тим матерям і жінкам, чиї голови покрили чорні хустки, хто за останні роки не дочекався додому своїх дітей та близьких. Дякую вам, за те, що виховали патріотів, які ціною власного життя, дають героїчну відсіч ворогу.

 

Земний уклін багатодітним матерям та всім жінкам, які взяли у свої сім'ї на виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Ви завжди були і залишатиметесь взірцем мужності та милосердя.

 

Дорогі матері та жінки! Щира подяка вам за життя і виховання, відданість і ласку, розуміння та надійну підтримку. Нехай Пресвята Богородиця, яка є Матір’ю Життя та Заступницею і Молитовницею за всіх вірних, завжди покриває вас своїм Чесним Омофором від усякого зла!

 

Іларіон,

архієпископ Рівненський і Острозький