joomla

dsc 1984Всечесні отці, дорогі брати і сестри!

Зі Священного Писання ми знаємо, що два великих гріхи - вбивство і неправда - перебувають у тісній єдності між собою, адже начальником і натхненником обох є диявол. Тому всякий, хто віддається цим гріхам, за словами Спасителя, має батьком своїм диявола: «Ваш батько є диявол; і ви хочете виконувати похоті батька вашого. Він людиновбивцею був споконвіку і не стоїть в істині, бо істини немає в ньому. Коли він говорить неправду, від себе говорить, бо він неправдомовець і батько неправди» (Ін 8:44).

Вчора московський патріархат знову намагався відбілити себе в ситуації, коли він у повній мірі винен у кровопролитті українського народу. Однак це стало черговою брехнею і окозамилюванням, адже всі їхні заяви про повну самостійність і незалежність від москви яскраво виражені в їхніх діях. Не встигло, мабуть, і чорнило висохнути під так званими рішеннями собору, як їхні речники для російських ЗМІ заявили, що вони не розривали відносин з російською православною церквою, а лише «внесли поправки, які відповідають тим викликам, перед якими стоїть зараз українське суспільство». Очевидно, що дані поправки було внесено для того, щоб це релігійне об‘єднання формально не підпадало під дію закону «про зміну назви релігійних організацій, керівний центр яких розташований у країні-агресорі».

Прикладом їхнього небажання розривати зв’язки з РПЦ є й сьогоднішні богослужіння, зокрема у Києво-Печерській лаврі, за якими і надалі поминають «великого господина и отца кирилла». Тому ті, хто зараз всіляко і навіть з радістю вітає рішення цього зборища, який назвав себе собором, навмисно поширюють шаблонну новину, щоб і надалі свідомо вводити в оману український народ.

Дорогі брати і сестри, ми дуже довго йшли жертовним шляхом і великою Голгофою до незалежності та автокефалії. І саме утворення Православної Церкви України - це результат історичного процесу, який реалізований за Божим Промислом. Це вимога церковних канонів, історичної правди і законів суспільного буття. Тому у складний для України час наша Церква у суспільстві зараз як спасаючий корабель, який, долаючи бурхливі та підступні хвилі життєвого моря, єднає небесне й земне.

Саме тому велика кількість православних мирян нашої області бажають бути у Православній Церкві України, молитися рідною мовою, підтримувати свою державу та армію. Однак через такі зборища, які відбулися вчора у Києві, нас знову намагаються обдурити, нас знову намагаються розділити, нами знову намагаються маніпулювати. І все це відбувається з однією метою: щоб зупинити волевиявлення парафіян у переході до ПЦУ та знищити душу українського народу - справжню Українську Православну Церкву, яка має величне минуле, має багатий досвід, який базується на Священному Писанні, апостольському переданні та святоотцівській мудрості.

Однак як би зараз не старалися прибічники московського патріархату щось змінити, їм нічого вже не вдасться! І чим більше вони будуть маніпулювати душами простих православних українців, тим швидше наближатиметься момент краху всього російського в Україні, в тому числі і їхньої церкви. Адже можна лукавити і маніпулювати завжди, як це відбувається в російській церковній та державній історії, але Божа правда завжди перемагає, тому що там, де правда - там Бог, а де Бог - там перемога!

Іларіон,

архієпископ Рівненський і Острозький

28 травня 2022 року