joomla

29 травня 2022 року, з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, відбувся випускний вихованців Недільної школи «Премудрість Божа» Свято-Покровського кафедрального собору м.Рівне. Цього року випускники відзначали випуск в умовах воєнного стану, а тому я, як цьогорічна випускниця, розповім вам про це більше. 

Під час повномаштабного вторгнення Недільна школа нашого рідного собору  перетворилася на волонтерський хаб, де плетуть сітки, готують їжу та сортують речі. Проте нам все ж вдалось відновити щонедільні уроки. До випуску часу на підготовку було обмаль, але все ж ми підготували постановку, яка мала воєнний характер та передала події гарячих точок війни в Україні.

Розпочався захід Літургією для дітей, яку очолив прот.Петро Мартинюк, під час якої всі присутні мали змогу приступити до Сповіді та Причастя, а дитячий хор озвучував пісенну складову служби Божої, після якої розпочалася концертна частина випускного заходу.Батьки, діти та наші парафіяни мали змогу переглянути сценку, почути поетичну композицію про Христове Воскресіння та насолодитися привітаннями від найменших діточок школи. Опісля нам вручили Пам’ятки про завершення навчання у Недільній школі, ми зробили фотографії на спогад та перемістилися до класу, в якому  і проходили наші заняття.

За солодким столом згадували заняття, цікаві історії, паломництва і табори, які для мене є найкращими спогадами. Одним словом, трапезна частина випуску стала сімейним святомв дуже затишній атмосфері, хоча на фоні висіли маскувальні сітки та лежало багато одягу для переселенців. 

 Не можу не розповісти вам про наш клас, а це -13 дітей: 10 хлопців та 3 дівчини, щоправда випускників мало бути набагато більше, але війна внесла свої корективи і декотрі з них виїхали за кордон. Попри чисельну нерівність хлопців (троє з них мої брати) та дівчат ми гарно ладнали та знайшли собі друзів. Більше семи років ми були разом, вчилися, розвивалися і розважалися. 

Крім щонедільних занять, на яких ми знайомилися з Словом Божим, починаючи з 2016 року, кожного літа ми всім складом Недільної школи їздили у виїзні табори. Першим був - "Сигнал", який знаходиться за межами Рівного. Типовий пострадянський табір, без сучасного ремонту та спільним душом. Так, умови там "не дуже", але було багато цікавого і веселого. Потім був "Електронік" і два літа в "Червоній Калині". Це я лише про табори, про екскурсії я і не згадаю, їх було настільки багато, що всі й не запам'ятати.

 Слава Богу за все!

Тепер трохи про людину, яка змінила весь Свято-Покровський собор і його парафіян, також за сумісництвомзавідувачка Недільної школи і наша вчителька. Якби не вона, цього б всього не було. 

Мирослава - наша вчителька і просто чудова людина, активна,чуйна та весела. Для мене запам'яталася спокійною та врівноваженою, вічно зайнятою, її телефон постійно розривається від дзвінків.

Ще одна дуже хороша жінка – п.Ольга, яка всі ці роки нам робила чай, на який ми так чекали кожного заняття,адже він завжди був таким ароматним.

Смакував нам і торт «Наполеон», який нам частенько випікав о.Нектарій, яким ми частували і на випускному.

 Висловити подяку всім людям буде дуже складно, але знайте, що в Покровському найкращі люди - священники, кухарі, викладачі і прихожани.

Хочеться, щоб соблива і велика подяка прозвучала нашому Владиці Іларіону, адже саме завдяки його молитвам і зусиллям відбувається позитивний розвиток нашої Недільної школи і рідного нам собору.

Сподіваюсь, що своєю розповіддю я когось змотивувала відвідати та стати учнем Недільної школи Свято-Покровського собору «Премудрість Божа». 

Живіть з Богом та моліться за Україну!

                                      Автор тексту Анна Горецька,

                                                                випускниця Н/Ш 2022