joomla

Ми живемо в той час, коли лунають сирени, коли дорослі  та діти перебувають в стані постійної тривоги та напруги, в час, коли  повномасштабна війна прийшла на землю нашої країни.

Але, кожен з нас так прагне миру, спокою та щастя, а особливо діти, які хочуть бавитися та радіти.

1 червня – Міжнародний день захисту дітей. Вже традиційно у цей день на території  Свято-Покровського собору, з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, проходить Фестиваль дитячої  творчості  «Я – дитина Божа».  Цьогоріч, окрім вихованців Недільної школи собору, були запрошені дітки наших переселенців, які проживають цілими родинами у Рівному і, багато з яких, стали прихожанами нашого храму.  

Захід розпочався Молебнем, який очолив прот. Микола Капітула. Після молитви юні хористи  Недільної школи виконали ряд піснеспівів, а маленькі вихованці продекламували вірші.

Далі діткам були запропоновані  локації, в яких вони з задоволенням взяли участь:

1. Ангелики – дітки з підручних матеріалів виготовляли ангеляток, які обов’язково «полетять» до наших воїнів на передову;

2. Створення світу – дітки розфарбовували кружечки по днях створення світу, формуючи з них різнокольоровий  м’ячик;

3. 10 Заповідей Божих – дітки складали намистинки, знайомлячись з Заповідями Божими;  

4. Лист-малюнок для мужніх Захисників, адже дитячі послання так надихають наших воїнів.

Після проходження всіх локацій на діточок чекали веселі розваги. Волонтери центру «Під Покровом Пречистої» організували маленьким учасникам фестивалю активності:  конкурси, естафети, музично-рухливі розваги та бульбашкове шоу.

Зокрема, волонтерка центру Іванна Гордієвич зазначила: «Ми хотіли подарувати малятам радісні емоції, нагадати їм про безтурботне дитинство, почути їх щирий сміх. Багато діток наших переселенців втратили свої домівки, а хтось і рідних. Тому, як ніколи, наших діточок треба оберігати, адже вони наше майбутнє і дарувати хвилини радості».

Кульмінацією дитячого свята стали подарунки, на які всі так чекали. Для духовного розвитку кожна дитина отримала від Єпархіального відділу функціонування парафіяльних недільних шкіл - Біблію для дітей. А від благодійників свята малечі були подаровані іграшки для активних розваг, фрукти, солодощі та смаколики від Mc Donald’s.

Дитячий захід приніс хвилини радості не тільки малятам, але і кожен дорослий, який був на святі, зауважив, що на якусь мить згадав і свої безтурботні  дитячі роки. Адже справжнє дитинство – це батьківська любов, друзі, веселощі, сміх та мирне небо над головою.

«ДІТИ ЗА МИР В УКРАЇНІ» - саме такими словами завершився Фестиваль дитячої творчості «Я – дитина Божа».

 

             Мирослава ХОМІЦЬКА,

голова Єпархіального відділу функціонування

парафіяльних недільних шкіл та катехизації молоді

              Фото – Вікторія Янчук